شماره حساب بانکی ایرانيان

"شبا" یا شماره حساب بانکی ایرانيان، بمنظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد 13616-ISO ، تعریف و تبیین شده است و بزودی در تمام سامانه های پرداخت بین بانکی منحصرا از این نوع شماره حساب استفاده می شود. هر شماره حساب بانکی، قابل تبدیل به یک شماره حساب "شبا" خواهد بود.
كاربران گرامی می توانند برای دريافت شماره شبا مرتبط با حساب خود در هر بانک، به پايگاه اطلاع‌رسانی آن بانک يا شعب مربوطه مراجعه نمايند.دريافت شماره حساب جديد و شناسه شبا حساب‌های بانک مرکزی
دريافت شماره حساب جديد (شانزده رقمی) و شناسه شبا برای حساب‌های خزانه، دستگاه‌های دولتی و بانك‌ها نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی ايران

توجه:

  • حتماً شماره حساب را به صورت 5 رقمی وارد نمایید. به عنوان مثال برای دریافت اطلاعات حساب 108، شماره حساب را به صورت 00108 وارد نمایید.
  • اين امکانات برای تبديل شماره حساب قديمی اشخاص حقوقی (نهادها و سازمان​ها) به شماره حساب شانزده رقمی و شبا فراهم شده است. ضروری است کليه اشخاص حقيقی برای استخراج اين اطلاعات به سامانه اينترنت بانک مراجعه نمايند.

 
 
لطفاً عبارت امنيتی نمایش داده شده را وارد کنید


تعداد بازديدها:   1,742,475