در مراسم پایانی دومین همایش بانکداری الکترونیک،

بانک مرکزی از طرح های نوآورانه صنعت بانکی تقدیر کرد

  مراسم پایانی«دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت» با حضور سید محمود احمدی دبیرکل بانک مرکزی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
   به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛در عصر حاضر روند شتابان بانکها در بهره‌گیری از فن آوریهای نوین بانکی منوط به شناخت وسیع و کسب آگاهی های گسترده از نیازهای مردم است و در آینده نزدیک، معرفی شیوه‌های خلاقانه و اندیشه های مردم پسند در صنعت بانکداری، نقش محوری و غیر قابل انکاری را ایفاء خواهد کرد.
  این گزارش می افزاید: پژوهشکده پولی و بانکی به نمایندگی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مراسم پایانی دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت ، در اقدامی مبتکرانه و در راستای حمایت از طرح های نوآورانه در صنعت بانکی «اولین جشنواره دکتر نوربخش» را نیز برگزار نمود و ضمن تجلیل از خدمات ارزنده رئیس کل فقید بانک مرکزی در اعتلای نظام بانکی و پایه گذاری بانکداری‌الکترونیک در کشور، برترین ایده های نوین بانکی را نیز معرفی کرد.
شایان ذکر است هیات داوران اولین دوره جشنواره با بررسی معیارهای معتبر جهانی،طرح های رسیده را در دو مرحله مورد ارزیابی قرار داد و از میان 42 نوآوری رسیده از 14 بانک،  اقدام به انتخاب 8 نوآوری برتر در سه سطح اول تا سوم نمود.
 همچنین هیات داوران ضمن سپاس از کلیه بانکهایی که در این جشنواره مشارکت کرده و نوآوری های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند نیز لوح یادبودی اهداء کرد.

رده بندی بانکها بر اساس آرای هیات داوران :

رتبه

نوآوری

نام بانک

ویژگیها

1

نیوشا

پارسیان

قابلیت تشخیص گفتار و امکان برقراری ارتباط با زبان طبیعی

 

 

2

 

بانکداری مجازی پاسارگاد

پاسارگاد

ارائه دهنده خدمات بانکداری اینترنتی و غیرحضوری

محصول BIB

توسعه صادرات

ارائه خدمات بانکداری شرکتی به مشتریان حقوقی

کارت پرداخت قبوض شرکتها

اقتصاد نوین

کارتی قابل شارژ  برای  پرداخت قبوض مشتریان حقوقی

پورتال جامع خدمات الکترونیک بانکی

کشاورزی

ارائه انواع خدمات از طریق این پورتال

بانک پرداخت

صادرات  

ارائه خدمات Direct Debit  در حوزه داخلی به مشتریان

3

بانکسا

سامان

انجام معاملات سهام به صورت برخط

شهاب ملی

ملی

ارائه خدمات 724 در شعب

تعداد بازديدها:   3,659