از سوی رییس پژوهشکده پولی و بانکی صورت گرفت:

تبیین محورهای همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی

بیست و سومین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی با محوریت « آسیب شناسی نظام تامین مالی تولید در کشور، اقتصاد مقاومتی و نقش و جایگاه نظام بانکی در حمایت از تولید» برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ دکتر فرهاد نیلی، رئيس پژوهشكده پولي و بانكي ‌و مشاور رئيس كل بانك مركزي در تبیین محور های همایش سالانه پولی و ارزی با اشاره به نام‌ گذاری سال گذشته با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری، راهبردهایی دائمی و همیشگی به شمار می‌روند و مختص یک سال نیستند بنابراین، در سال جاری تبیین این موضوعات را در دستور کار قرار دادیم.
دکتر نیلی سخنرانان اصلی همایش را دکتر بهمنی، دکتر حسینی و دکتر میرآخور معرفی و با اشاره به ایراد 19 سخنرانی تخصصی در این همایش دو روزه اظهار داشت: از نکات قوت این همایش برگزاری دو میزگرد با موضوعات "ارزیابی سیاست های پولی و اعتباری سال 91 و راهکارهای برون رفت از رکود تورمی" و " نقش بازار پول و سرمایه در تامین مالی تولید و افق همکاری های مشترک" و برگزاری هفت کارگاه آموزشی با عناوین:"مدل‌های کسب‌ و کار بانکداری شرکتی" ، "بررسی ابعاد حقوقی اعتبارات اسنادی ارزی و ریالی"،"سازوکارهاي اعتبار اسنادي داخلي‌ـ‌ريالي در شبکه بانکي‌کشور"، " نقش و کارکرد اعتبار اسنادي داخلي ـ ريالي در تأمين مالي بنگاه‌هاي اقتصادي"، "مقررات ناظر بر تسهيلات و تعهدات کلان در شبکه بانکي کشور"، " آشنایی با تالار مجازی بورس ایران" و " آشنایی با ابزارهای تامین مالی در بازار اولیه" می باشد.
ایشان در تشریح دیگر برنامه های همایش گفت: امسال در حاشیه همایش پولی و ارزی در یک اقدام ابتکاری، برگزاری سه رقابت تحت عنوان "شبیه سازی دادگاه"، "انطباق با شریعت در بانکداری بدون ربا" و "بانکداری شرکتی"  را برای بانک‌ها، دانشگاهیان و حقوقدانان مد نظر قرار داده‌ایم و از برگزیدگان نیز تقدیر خواهد شد.
رئيس پژوهشكده پولي و بانكي در خصوص مقاله های پذیرفته شده نیز گفت: تعداد 250 چکیده مقاله دریافت و از 144 نفر درخواست اصل مقاله را داشتیم که90 اصل مقاله ارسال شد و در نهایت 24 اثر برای ارائه در روز همایش مورد پذیرش واقع شد.
گفتنی است بیست و سومین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی ، پنجم و ششم خردادماه 92 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می شود. علاقه مندان می‌بایست از طریق وب‌سایت  http://conf.mbri.ac.ir/conf23  فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل نمایند و پس از واریز هزینه، فیش واریزی را به دبیرخانه اجرایی ارسال نمایند.تعداد بازديدها:   5,553