دکتر نیلی درهمایش سالانه سیاستهای پولی و ارزی عنوان کرد:

عملکرد سالانه بانک مرکزی در بوته آزمون کارشناسان پولی و بانکی

دکتر نیلی در همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی ضمن ارائه عملکرد پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد در سال جاری کنفرانس سالانه کره و اقتصاد جهانی را با همکاری همتای خود در کره جنوبی برگزار خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرهاد نیلی،رئیس پژوهشکده پولی و بانکی و دبیر بیست و سومین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی گفت: در تیر ماه سال جاری با همکاری همتای خود در کره جنوبی، برگزاری دوازدهمین کنفرانس سالانه کره و اقتصاد جهانی را با رویکرد "به سوی همکاری های وسیع تر و عمیق تر اقتصادی در آسیا" در تهران و اصفهان برنامه ریزی کرده ایم.
ایشان همچنین با اشاره به همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی بیان داشت: بانک مرکزی سالانه عملکرد خود را در معرض قضاوت و ارزیابی کارشناسان و نخبگان پول و بانکی قرار داده و فرصتی برای رایزنی و همفکری در خصوص سیاست های مناسب اقتصادی را ارائه می کنند.
دکتر نیلی با اشاره به عملکرد پژوهشکده پولی و بانکی گفت از دو سال قبل با افزودن همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، توانستیم نفوذ تدریجی فناوری های نوین به هسته سخت بانکداری کشور را رصد کرده و افقی نو را در عرصه پژوهش های بانکی به روی اندیشمندان بگشاییم.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی همچنین با اشاره مشارکت سالانه اندیشمندان و پژوهشگران برای تصمیم سازی در یکی از اثر گذارترین عرصه های سیاست گذاری اقتصادی بر زندگی مردم تاکید کرد: لازم است این گونه همایش ها بیش از پیش از سوی سیاست گذاران جدی گرفته شود.
دبیر بیست و سومین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی همچنین در خصوص برگزاری دوره های تخصصی در پژوهشکده پولی و بانکی اظهار داشت با دعوت از اساتید تراز اول بین المللی موفق شدیم دوره های دکتری در رشته های اقتصاد پولی پیشرفته، اقتصاد بین الملل و اقتصاد کلان کمی و تجربی را برگزار کنیم.

 تعداد بازديدها:   4,173