از سوی بانک مرکزی؛

کتاب «استانداردهای بین المللی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم» منتشر شد

    کتاب «استانداردهای بین المللی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم» با همکاری ادارات مبارزه با پولشویی و روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ترجمه و منتشر شد . 
     روابط عمومی بانک مرکزی با بیان این مطلب اعلام کرد: با ترجمه نسخه جدید توصیه های چهل گانه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) علاوه بر اقدامات اجرایی و عملیاتی جاری، گام دیگری در زمینه گسترش ادبیات موضوعی در زمینه مبارزه با پولشویی برداشته شد و مرجعی برای مدیران ،‌کارشناسان و علاقمندان به مقوله مزبور فراهم آمد .
شایان ذکر است این کتاب، ترجمه نسخه جدید توصیه های چهل گانه (FATF) است که در فوریه سال 2012 تدوین و منتشر شده است و در حال حاضر، مهمترین سند در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در بانکها، موسسات اعتباری و سایر بنگاه های مالی به شمار می رود .
    این گزارش می‌افزاید‌:‌ (FATF) یکی‌از مهمترین نهادهای مالی بین‌المللی به شمار می‌رود که در سال 1989 با هدف تدوین استانداردهای بین المللی در زمینه مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و ترغیب کشورها به اجرای آنها تشکیل شد. 
    خاطر نشان می سازد استانداردهای مزبور در قالب مجموعه‌ای از توصیه‌ها و رهنمودها منتشر می‌شود و هرچند سال یکبار  برحسب بازخوردهای دریافتی و ضرورت های ناشی از رویدادها و تحولات بین المللی ، مورد ارزیابی و بازنگری قرار می گیرد.
    مجموعه فوق اگرچه به لحاظ شکلی ، برای کشورها جنبه توصیه ای داشته و فاقد ضمانت اجرایی است ، لیکن با توجه به مقبولیت گسترده آن نزد کشورها و سازمان های بین‌المللی از اعتبار و جایگاه بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. 
مدیران ، کارشناسان، پژوهشگران وعلاقه مندان به این گونه مباحث می توانند ترجمه این سند مهم را که طی بخشنامه شماره 105564/92 مورخ 13/4/1392 به شبکه بانکی ابلاغ شده است را در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک به نشانی : www.cbi.ir بخش نظارت بانکی،زیرمجموعه مبارزه با پولشویی، قسمت ترجمه اسنادی در زمینه مبارزه با پولشویی یا بخش نظارت بانکی، زیرمجموعه بخشنامه‌های نظارت در سال 1392 ملاحظه نموده و مورد بهره‌برداری قرار دهند.تعداد بازديدها:   8,618