به مناسبت روز خبرنگار انجام شد؛

تجلیل بهمنی از خانواده شهید صارمی و خبرنگاران در ضیافت افطاری

محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی شب گذشته طی ضیافت افطاری به مناسبت « روز خبرنگار » با خبرنگاران رسانه های جمعی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛در این مراسم که اعضای هیات عامل بانک مرکزی و خانواده خبرنگار شهید؛ محمود صارمی حضور داشتند، رییس کل بانک مرکزی ضمن تبریک روز خبرنگار خاطرنشان کرد: مایه افتخار و مباهات است که بانک مرکزی در یکی از شبهای پرفیض ماه مبارک رمضان و در آستانه روز خبرنگار، میزبان خانواده محترم شهید محمود صارمی و خبرنگاران پرتلاش سرویس اقتصادی رسانه های جمعی است.
بهمنی در ادامه در توصیف خصایص آن شهید بزرگوار عرصه خبر و اطلاع‌رسانی افزود:  شهید صارمی دانش آموختة فرهنگی است که سوگند به قلم و نوشتن در آن ، بالاترین سوگندهاست و از چشمه نور معرفت نوشیده است. او از تبار حق جویانی است که برای نگارش رنج نامه ملت افغانستان، راهی آن دیار شد و تلاش صادقانه و شبانه روزی اش سبب شد تا آزادیخواهان جهان، بیش از پیش با جنایت متحجران و قصه سراسر درد و رنج مردم افغان آشنا شوند .
رییس کل بانک مرکزی همچنین گفت: او مظلومانه در ديار غربت و در راه اطلاع رساني به شهادت رسید و به همکارانش در عرصه خبر و اطلاع رسانی پیام فرستاد که وظيفه سنگيني بر دوش مي‌کشند و باید با انعکاس درست وقایع و رویدادها، برای این حرفه، حرمت قائل شوند.
 وی همچنین  با بیان این که بانک مرکزی به عنوان سیاستگذار پولی و بانکی در صف مقدم مقابله با تحریم‌ها قرار دارد، اضافه کرد: با وجود رویارویی با مسائل و مشکلات متعدد ناشی از تحریم‌های غیرمنصفانه بین‌المللی در سالهای اخیر، بانک مرکزی تعامل بسیار نزدیکی با خبرنگاران داشته و همواره تلاش نموده است تا جایگاه والای تلاشگران عرصه آگاهی و حقیقت را گرامی دارد.
رییس شورای پول و اعتبار، تجليل و گرامي داشت روز خبرنگار را ، فرصتي دانست تا به نقش و اهمیت خبرنگار و حرفه خبرنگاری و بر قداست این روز تاکید شود و تصریح نمود: چه زیبا است که شوراي فرهنگ عمومي تصمیم گرفت تا روز شهادت صارمي در تاریخ خبرنگاري کشور درخشنده بماند و این روز را با عنوان «روز خبرنگار» زینت بخشید.
رییس کل بانک مرکزی در حاشیه این مراسم با خبرنگاران مدعو به گفتگوی صمیمانه پرداخت و با اهدای شاخه گل و لوح تقدیر از آنان قدردانی نمود.تعداد بازديدها:   54,005