با حضور رییس کل بانک مرکزی انجام شد؛

برگزاری مراسم معارفه رییس موسسه عالی بانکداری ایران

   

مراسم تودیع و معارفه دکتر پرویزیان و دکتر رضوی روسای قدیم و جدید موسسه عالی بانکداری ایران با حضور دکتر سیف رییس کل بانک مرکزی، اعضای هیات عامل بانک مرکزی  و کارکنان این  موسسه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر سیف ضمن تشکر از خدمات دکتر پرویزیان در موسسه عالی بانکداری ایران و با اشاره به روند مثبت فعالیت موسسه در سال های اخیر، خاطرنشان کرد: این دستاورد مثبت حاصل پیگیری های مسئولان گذشته و کنونی موسسه است .
وی با بیان اینکه همواره کارکنان نظام بانکی،تحصیل در موسسه عالی بانکداری ایران را مایه مباهات می دانند، افزود: ‌امیدواریم موسسه عالی بانکداری به دانشگاه عالی ارتقاء یابد و شاهدپیشرفت کیفی‌‌، اصولی و اساسی آن باشیم.
رییس‌‌ کل بانک مرکزی در ادامه خواهان تصویب نقشه راه موسسه در هیات امنای آن جهت تاثیرگذاری بیشتر در حوزه بانکداری شد و  تصریح کرد : با توجه به تحولات صنعت بانکداری و فاصله بانکداری کشور با استانداردهای بین المللی لازم است موسسه ضمن توجه به آموزش مباحث دانشگاهی، آشنایی کارکنان نظام بانکی با تجربیات نوین بانکی روز را در دستور کار خود قرار دهد.
رییس شورای پول و اعتبار ضمن تاکید بر آموزش‌کارکنان نظام بانکی با استانداردهای بین‌المللی ، خاطرنشان کرد:بانک مرکزی و موسسه باید در این زمینه‌پیشرو باشند. اولین گام نیز برگزاری دوره های کوتاه مدت و کاربردی به صورت محتوایی و عمقی در این زمینه است.
دکتر سیف با اشاره به سابقه درخشان دکتر رضوی در امور دانشگاهی و اجرایی اضافه کرد: نظر  به سوابق علمی ایشان امیدواریم موسسه به مرجع تخصصی آموزش در نظام بانکی تبدیل شود و شاهد شکوفایی روزافزون آن باشیم . 

گرفتن مجوز پذیریش دانشجو از سازمان سنجش
در این مراسم همچنین دکتر پرویزیان از حمایت های رئیس کل بانک مرکزی و اعضای هیات عامل طی دوره تصدی خود در  موسسه تشکر و قدردانی کرد. 
پرویزیان برگزاری موفق همایش بانکداری اسلامی با توجه به تغییرات مدیریتی در بانک و موسسه، گرفتن مجوز لازم از سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری دو آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو  را از مهمترین دستاوردهای دوره کوتاه مدیریت خود در موسسه عنوان کرد.

آموزش توامان مباحث دانشگاهی و برگزاری دوره های آموزشی
دکتر رضوی نیز ضمن تشکر از اعتماد رئیس کل بانک مرکزی برای سپردن پست ریاست موسسه عالی بانکداری ایران به وی گفت: موسسه بانکداری با 50 سال سابقه آموزش در شبکه بانکی و قرار داشتن افراد شایسته ای در راس آن ،جایگاه والایی در آموزش شبکه بانکی دارد و امیدوارم بتوانیم وظایفمان را در جهت ارتقای آن به درستی انجام دهیم.
وی همچنین در ادامه گفت: هرگونه پیشرفت در حوزه صنعت و جامعه مرهون آموزش است و نظام بانکی نیز در پرتو  آموزش درست می‌تواند به رشد و توسعه دست یابد. موسسه نیز باید با شناخت نقاط ضعف و قوت نظام بانکی و  برنامه‌ریزی نظام کارآمد آموزشی در این راستا گام بردارد.
رییس موسسه عالی بانکداری ایران با بیان این که امروزه آموزش کلاسیک برای پیشرفت به تنهایی کافی نیست، تاکید کرد: برای همگام شدن با تحولات روز دنیا، به دعوت از افراد برجسته ، اساتید و برگزاری دوره های آموزشی متناسب برای اشاعه بانکداری نوین نیاز داریم و موسسه سعی دارد با تدوین برنامه ی منسجم در این مسیر پیشقدم باشد.
دکتر رضوی برنامه ریزی برای آموزش بهبود سیستم نظارت بر بانکها، آموزش ایجاد و مدیریت صحیح منابع و مصارف ، ایجاد سیستم های حسابرسی و بازرسی مناسب و ایجاد نظام مناسب اعتبارسنجی مشتریان بانکها را از مهمترین برنامه های خود عنوان کرد.

 


 تعداد بازديدها:   5,131