نیلی تشریح کرد؛

حضور مدیران‌عامل بانک‌ها و سخنرانان بین المللی در تهران

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در تشریح برنامه‌های سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، از حضور مدیران‌عامل بانک‌ها و چهره‌های سرشناس و تراز اول بین المللی در این همایش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرهاد نیلی، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه در این همایش برای اولین بار محور‌های نقشه راه بانک مرکزی در دهه منتهی به 1400 توسط مدیرکل فناوری اطلاعات بانک‌مرکزی مطرح می‌شود گفت: مشاورین بین المللی این طرح در خصوص الگوهای موفق بانکداری در سایر کشورها، تجربیات خود را به مخاطبین عرضه می‌کنند. در این راستا Paul Whitmore، از چهره های شناخته شده در بانک‌های مرکزی دنیا، جهت‌گیری سیاست‌های بانک‌های‌مرکزی در ارتباط با فناوری اطلاعات و Miles Au Yeung،از مشاورین شرکت بین‌المللی  Ernst & Youngشیوه‌های مدیریت فناوری به منظور نیل به اهداف کسب و کار را ارائه می‌کنند.
وی همچنین تاکید کرد: Richard Hands از مشاوران بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در خصوص زیرساخت بازارهای مالی و نقش فناوری در مدیریت ریسک‌های این بازار، در همایش مذکور سخنرانی خواهد نمود.
نیلی در ادامه دکتر ولی اله سیف، رئیس‌کل بانک‌مرکزی و دکتر محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به عنوان سخنرانان کلیدی روز نخست معرفی و افزود: انتظار می‌رود دکتر سیف در سخنرانی خود، بر عزم بانک‌مرکزی بر نوسازی نظام بانکی کشور تاکید و دکتر واعظی، آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات دیرپای زیرساختی بانک ها در حوزه ICTرا اعلام نماید.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی، مخاطبین اصلی این همایش را مدیران‌ارشد و تصمیم‌گیر در بانک‌ها دانست و تاکید کرد: قطعی شدن حضور 6 تن از مدیران عامل بانک‌ها به عنوان سخنران یا عضو میزگرد تا کنون نشان دهنده تغییر ذهنیت مدیران بانک‌ها نسبت به فناوری اطلاعات از نگرش ابزاری به دیدگاهی استراتژیک می‌باشد.
این مقام بانک مرکزی، استقبال 18 بانک برای حضور در جشنواره دکتر نوربخش را شاهد دیگری بر اهمیت استراتژیک بانکداری الکترونیک نزد مدیران ارشد بانکی برشمرد و اظهار داشت: در جشنواره سال جاری، 18 محصول جدید بانکداری الکترونیک از سوی بانک‌ها معرفی شده که هیئت داوران مشابه سال‌های گذشته، طرح‌های برتر را انتخاب و در اختتامیه همایش، معرفی و از آن‌ها تقدیر‌ می‌کند.
نیلی دستاوردهای 9‌گانه مورد انتظار در همایش سوم بانکداری الکترونیک را اینطور برشمرد: گشودن دریچه بحث در مورد بازآفرینی الگوهای بانکی به کمک فناوری، بحث در مورد چالش‌های نقشه راه بانکداری الکترونیک در افق 1400، حضور جدي تلفن‌هاي همراه هوشمند در کنار امکانات وسيع رايانش ابري و بزرگ‌داده‌ها (Big Data) در عرصه ارائه خدمات بانکداری، تغییر ذهنیت مدیران بانک‌ها نسبت به فناوری اطلاعات از نگرش ابزاری به دیدگاهی استراتژیک، ورود بانکداری به نسل جدید فعالیت بر مبنای فناوری و ایجاد تغییرات اساسی در تصمیمات بر مبنای فناوری، بررسی نحوه تعامل  فناوری با مدیران بانکی در شناسایی مدل کسب‌و‌کار خود برای شناسایی بهتر تهدیدها و فرصت‌ها، افق ابزارهای هوشمند و ارتباطات همراه در بانکداری، ایجاد فضای مشارکت در توسعه زیرساخت‌ها برای ذی‌نفعان و رقابت در ارائه خدمات عمومی و بررسی روند ارائه خدمات بانکی مستقل از مسیر، ابزار و بانک.
سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، در شرایطی برگزار می‌شود که به نظر می‌رسد این همایش طی دوسال گذشته، توانسته توجه مدیران ارشد بانک‌ها را به خود جلب نماید و از معدود رویدادهای تخصصی است که به طور هم‌زمان تعداد کثیری مخاطب از دو صنعت بانکی و فناوری اطلاعات را در خود پذیرا بوده و محتوای جذابی برای هر دو صنعت از رده مدیریت تا کارشناسی فراهم می‌آورد.
این همایش در روزهای 16 و 17 دی ماه سال جاری در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می‌شودتعداد بازديدها:   4,460