کتاب «تاریخ شفاهی بانک مرکزی ایران» رونمایی شد

کتاب «تاریخ شفاهی بانک مرکزی ایران» رونمایی شد

بانک مرکزی تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و امیدواریم با حاکمیت عقلانیت بتواند رسالت و مسئولیت خطیر خود را به نحو مطلوبی عملیاتی سازد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر ولی اله سیف این سخنان را در مراسم رونمایی از کتاب «‌تاریخ شفاهی بانک مرکزی ایران» ایراد کرد.
وی در ادامه افزود: خاطرات مرحوم دکتر نوربخش هیچگاه از یادها فراموش نخواهد شد و زنده نگهداشتن خاطرات و انتقال تجربیات ایشان برای ما بسیار مهم و ارزشمند است.
رییس کل بانک مرکزی همچنین افزود: امیدواریم الگویی که انتخاب کرده‌ایم، در بانک مرکزی استمرار داشته باشد و بتوانیم از نتایج مثبت آن در آینده بهره‌مند شویم.
دکتر فرهاد نیلی رییس پژوهشکده پولی و بانکی و دبیر سومین همایش بانکداری الکترونیک نیز در ابتدای این مراسم عنوان داشت: امیدواریم از این پس، هر خبری که از بانک مرکزی منتشر می شود برخاسته از عقلانیت، تدبیر و ثبات در اقتصاد باشد.
وی در ادامه ضمن سپاس از ریاست کل پیشین بانک مرکزی که نگارش این مجموعه 4 جلدی در زمان ایشان آغاز شد و نیز مساعدت دکتر سیف در برگزاری این نشست افزود: 39 تن از عزیزان بانک‌مرکزی بر ما منت نهادند و تجریبات گرانقدرشان را در اختیارمان گذاشتند تا در تاریخ این بانک ثبت شود. 
دکتر نیلی همچنین‌ گفت: در این کتاب، پایمردی‌های شماری از کارکنان بانک مرکزی که بر اصول کاری و حرفه‌ای خویش وفادار ماندند، ثبت شده است.
وی این کتاب را به روح پرفتوح شادروان دکتر نوربخش رییس کل فقید بانک مرکزی و تمام کسانی که به سرنوشت این نهاد بزرگ پولی علاقه مندند،تقدیم نمود و از همسر و فرزند ایشان که در مراسم حضور داشتند، تشکر و قدردانی نمود.
در بخش پایانی این مراسم، رییس کل بانک مرکزی و خانم کرباسی زاده، همسر شادروان دکتر نوربخش از این کتاب رونمایی کردند.
این مراسم، پیش از برگزاری سومین همایش بانکداری الکترونیک با حضور دکتر سیف ، دکتر بهمنی رییس کل پیشین بانک مرکزی، شماری از اعضای هیات عامل و جمعی از مدیران و کارشناسان پیشین بانک مرکزی در سالن مولوی مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.
شایان ذکر است  در تدوین مجموعه ارزشمند و 4 جلدی «‌تاریخ شفاهی بانک مرکزی ایران»، هیات تحریریه سعی کرده است در قالب انجام مصاحبه های مختلف ، خاطرات و تجربیات نسل‌های گذشته بانک مرکزی در طول پنج دهه فعالیت این نهاد بزرگ درصحنه اقتصاد ملی را ثبت و برای آیندگان به یادگار گذارد.
این کتاب به همت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و توسط جمعی از پژوهشگران منتشر شده است.تعداد بازديدها:   3,830