ارزيابي مثبت مسافران از اقدام بانک مرکزي در افزايش باجه‌هاي ارزي فرودگاه امام(ره)

برخی از مسئولان بانک مرکزی به منظور بررسی نحوه پرداخت ارز مسافرتی از باجه‌هاي ارزی بانک‌های ملی، ملت و سامان مستقر در فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، رحیمی مدیرکل سیاستها و مقررات ارزی در بازدید از باجه هاي پرداخت عوارض خروجی و باجه هاي ارزی بانک ملی که اخيرا راه اندازی شده است اظهارداشت: خوشبختانه با پرداخت ارز مسافرتي زائرين عمره مفرده و عتبات عاليات از طریق شعب سطح شهر، از ازدحام زائران در مبادی خروجی فرودگاه امام خمینی (ره) کاسته شده است.
رحیمی با اشاره به بازدید اخیر ریاست کل بانک مرکزی از باجه هاي ارزی بانک ها در فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: به منظور رفاه حال هر چه بيشتر هموطنان، پیشنهاد راه اندازی باجه ارزی بانک ملی داده شد که پس از موافقت آقای دکتر سیف، مجوز لازم صادر و باجه ارزي بانک مزبور در کمترين زمان ممکن افتتاح گرديد که اين موضوع  کمک شایانی به مسافران برای دریافت سریع ارز مسافرتي نموده  است.
مدیرکل سیاستها و مقررات ارزی در ادامه تصریح کرد: بانک ملی در فرودگاه امام خمینی (ره) باجه‌اي را پیش بینی کرده که داراي کيوسک‌هاي مختلفي است که از آن طریق مردم بطور مستقیم با کارت های عضو شتاب می توانند عوارض خروج از کشور را پرداخت نمایند.
رحیمی همچنین از اقدامات مسوولان فرودگاه امام خمینی (ره) در راستای همکاری با بانک های مستقر در این فرودگاه به منظور ارائه تسهیلات ارزی به مسافران تقدیر کرد، اما از آنها خواست با توجه به دستور اکید ریاست کل بانک مرکزی و به منظور ارائه خدمات مطلوب تر به مسافران، به باجه های پرداخت ارز مسافرتي  محل هاي مناسب تري را اختصاص و از يکديگر تفکیک شوند.
رحیمی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست پرداخت ارز مسافری در شعب سطح شهر انجام شود، تاکید کرد: خوشبختانه با پرداخت ارز مسافرتي درمبادي خروجي، بدلیل اینکه پس از ثبت مهر خروج صورت می گیرد، تخلفاتي که قبلا انجام می شد تقريبا به صفر رسيده است.
در این بازدید برخی از مسافران اقدام بانک مرکزی در راستای افزایش باجه‌هاي ارزی در فرودگاه امام خمینی (ره) را مثبت ارزیابی کردند و اذعان داشتند در حداقل زمان توانسته اند ارز خود را دریافت کنند.
یکی از مسافران سياست بانک مرکزی مبنی بر پرداخت ارز در فرودگاه امام خمینی (ره) را اقدام مثبتی دانست و افزود: خوشبختانه پرداخت ارز به مسافران خیلی سریع از طریق بانک های ملی، ملت و سامان صورت می گیرد. تمهیدات بانک مرکزی و فرودگاه موجب تسهیل پرداخت ارز مسافرتي شده است و مسافران نیز ظرف مدت کوتاهی ارز خود را دریافت می کنند.
هجری پور معاون مديرکل فرودگاه امام خميني (ره) نیز از راه اندازی باجه ارزی بانک ملی ابراز خشنودی کرد و گفت: هم اکنون مسافران در حداقل زمان ارز مورد نیاز خود را در فرودگاه تامین می‌کنند.
هجری پور در خصوص اینکه چرا شعب ارزی بانک ها در کنار هم قراردارند و تفکیکی برای آنها قائل نیستید، اظهارداشت: امیدواریم در آینده این مشکل برطرف شود تا بتوانیم فضای مناسب تری را در اختیار بانک های ارائه دهنده تسهیلات ارزی قرار دهیم.
هجری پور همچنین از شعب بانک های حاضر در فرودگاه خواست تا در زمینه تسهیلاتی که به مسافران و زائران ارائه می دهند اطلاع رسانی نمایند.تعداد بازديدها:   6,121