دومین همایش تجاری ایران و اروپا (3)

تهرانفر: قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در ایران درحال تصویب نهایی است

 معاون نظارتی بانک مرکزی از تدوین قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: بانک مرکزی قانونی در زمینه مبارزه با تامین مالی تروریسم تدوین کرده است .این قانون تاکنون دوبار در مجلس شورای اسلامی تصویب و در حال حاضر به شورای نگهبان ارجاع شده است. انشاالله مقررات بین المللی را نیز در این زمینه اعلام خواهیم کرد.
 به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، حمید تهرانفر در دومین همایش تجاری ایران و اروپا با بیان اینکه پروژه ایران هراسی در سطح بین المللی در جریان بوده است، گفت: این پروژه در زمینه بانکی نیز وجود داشت و به همین خاطر بانک های اروپا در زمینه مراودات بانکی با ایران احتیاط می کنند.
 


معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به تدوین ضوابط قانونی در زمینه مبارزه با پولشویی در ایران گفت: این قوانین با بالاترین رویه های جهان در مورد مبارزه با پولشویی منطبق است و در این خصوص از مرجع بین المللی یعنی صندوق بین المللی پول، خواستیم قوانین ما را ارزیابی و نتیجه آن را اعلام کند که انشاالله در سال 2018 نتایج این بررسی به ما اعلام می شود تا نگرانی ها از بین برود.
وی درخصوص گسترش ادبیات نظری مربوط به موضوع مبارزه با پولشویی در کشور، گفت: منابع زیادی در مورد مبارزه با پولشویی در بانک مرکزی ترجمه و تدوین شده و همچنین بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و تک تک بانک ها، کمیته های ویژه ای برای مبارزه با پولشویی تشکیل داده اند و در حال رسیدگی به موضوع هستند.
معاون نظارتی بانک مرکزی درخصوص تلاش شبکه بانکی کشور برای انطباق با مقررات بازل 2 و 3 گفت: بانک های ما چند سال در فهرست تحریم های بین المللی بودند اما در حال حاضر این شرایط اصلاح شده و علاقه مندند خودشان را با استانداردهای جهانی منطبق کنند. بانک مرکزی نیز خود را در این زمینه موظف می داند.
 

تعداد بازديدها:   3,064