رییس کل بانک مرکزی خواستار شد

انسجام شبکه بانکی برای عملی کردن اهداف اقتصاد مقاومتی


رییس کل بانک مرکزی عصر امروز در مراسم دیدار نوروزی با مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانک ها، خواستار انسجام شبکه بانکی برای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» شد.به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این مراسم که با حضور اعضای هیئت عامل بانک مرکزی، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانک ها و موسسات اعتباری برگزار شد، ولی اله سیف، سال 1395 را سالی مهم در اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری سال جاری را سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گذاری کردند و بنابراین نقش نظام بانکی در تحقق این شعار، حیاتی است. در این خصوص بانک ها باید با هماهنگی و انسجام بیشتر و موثرتر در مسیر تحقق این مهم گام بردارند.


وی با بیان اینکه استفاده بهینه از منابع محدود، اصل مهم تحقق اهداف سال جاری است، افزود: هدایت منابع به سمت بخش های مختلف اقتصادی باید با دقت بالایی انجام شود و منابع به بخش هایی اختصاص یابد که بیشترین بهره وری را برای اقتصاد کشور داشته باشد.
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به تقویت انسجام شبکه بانکی از بانک ها خواست هماهنگ با سیاست های بانک مرکزی درجهت تحقق شعار سال جاری حرکت کنند. وی همچنین از همکاری و هماهنگی بانک ها در سال گذشته تشکر و قدردانی کرد.
رییس شورای پول و اعتبار با اشاره به اینکه نرخ سود مناسب در یک اقتصاد سالم با فاصله اندکی از نرخ تورم قرار دارد، خاطرنشان کرد: روند کاهشی نرخ تورم ادامه دارد، بنابراین نرخ سود بانکی نمی تواند فاصله زیادی با این نرخ داشته باشد و شبکه بانکی باید در این خصوص اراده کرده و در این مسیر و در زمان مناسب، خود پیشقدم باشد.

پیوندهای مرتبطتعداد بازديدها:   8,044