متقاضیان دریافت وام ازدواج در موعد مقرر به شعب مراجعه کنند

متقاضیان دریافت وام ازدواج در موعد مقرر به شعب مراجعه کنند
در راستاي اجراي طرح ضربتي اعطاي وام ازدواج از ابتداي مردادماه تا پايان شهريورماه سال جاري، به اطلاع مي رساند از ابتداي شروع این طرح،‌ بیش از 375 هزار متقاضي از سوي بانکهاي عامل تعيين شعبه شده اند. براين اساس لازم است این متقاضيان طبق شرايط و دستورالعمل این سامانه، همراه با مدارک شناسايي معتبر حداکثر ظرف 12 روزکاري به بانک مربوط مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، متقاضیان پس از پذیرش از سوی بانک عامل، حداکثر ظرف مدت يک ماه فرصت دارند نسبت به تکميل مدارک مورد نياز اقدام کرده و از این تسهيلات بهره‌مند شوند.
قابل تأکید است در صورت عدم مراجعه در موعد مقرر به بانک، متقاضيان ثبت نامي از سامانه حذف خواهند شد.‏
بانک مرکزی به منظور کاهش صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با همکاری 11 بانک، طرح  ضربتی اعطای وام ازدواج را از ابتدای مردادماه سال جاری کلید زده است که امید است با اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه، تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش یابد.
در این طرح، بانک های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان مشارکت دارند.
از دیگر ویژگی های این طرح می توان به شرایط جدید بانک مرکزی برای جایگزینی ضمانت تعیین اشاره کرد. اعطای وام ازدواج به پشتوانه یارانه نقدی، ارایه گواهی تعهد کسر اقساط کارمندی و ضمانت با استفاده از پروانه کسب از جمله روش های جایگزین ضمانت پرداخت وام ازدواج است.


تعداد بازديدها:   5,278