با اجرای طرح ضربتی بانک مرکزی،

روزانه 2400 نفر در مناطق محروم وام ازدواج دریافت کردند

روزانه 2400 نفر در مناطق محروم وام ازدواج دریافت کردند

ميانگين پرداختي روزانه وام ازدواج با اجرای طرح ضربتی در مردادماه توسط 11 بانک عامل و ساير بانک ها در استان های محروم و کم برخوردار به بيش از 2400 نفر رسيده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به مناسبت اول ذي‌الحجه، سالروز پيوند گل باغ نبوي حضرت فاطمه زهرا(س) با اميرالمومنين مولا علي (ع) و روز ازدواج، گزارش عملکرد يک ماهه طرح ضربتي اعطای وام قرض‌الحسنه ازدواج که حاکی از روند مطلوب اجرای این طرح است، منتشر می‌شود.

بر اساس این گزارش از ابتدای مردادماه سال جاری با طرح ضربتی وام ازدواج، در مجموع 245 هزار فقره وام ازدواج به زوجین اعطا شده است که 60 هزار فقره از آن در استان‌های محروم و کم برخوردار و 185 هزار فقره در سایر استان‌ها و مناطق کشور تخصیص یافته است.

آمار پرداختی در چهارماهه اول سال جاری به طور ميانگين براي تمام بانک‌های عضو در سامانه وام ازدواج (31 بانک) تعداد 75 هزار نفر بوده است، که در مردادماه پرداختي از نظر تعداد بيش از 3برابر شده است.

ميزان پرداختی روزانه تمام بانک‌های عضو سامانه وام ازدواج در چهار ماهه اول سال جاري در استان‌هاي محروم وکم‌برخوردار به‌طور متوسط بيش از 600 نفر بوده است، این در حالی است که در مردادماه و با اجرای طرح ضربتی وام ازدواج ميانگين پرداختی روزانه توسط 11 بانک عامل و ساير بانک ها به بيش از 2400 نفر رسيده است.

در طول اجراي اين طرح و با پرداخت‌هاي به عمل آمده، تعداد افراد در صف که ثبت‌نام آنان مربوط به قبل از سال 1396 بوده است، در حال حاضر به 45 هزار نفر کاهش يافته است.

 اميد است با اجرای کامل طرح، در ابتداي مهرماه سال جاري صرفاً افراد ثبت نامي سال 1396 ( افراد درصف مربوط به سه ماهه دوم سال) در صف دريافت وام قرار داشته باشند.

شایان ذکر است در مردادماه امسال، تعداد وام دريافتي از سوي متقاضيان زن 114 هزار نفر و متقاضيان مرد 131 هزار نفر بوده است. همچنین بيشترين دريافت کنندگان وام ازدواج در طول اين دوره از نظر سنی، در بين زنان 20 تا 25 سال و در آقايان بين 25 تا 30 سال سن قرار دارند.

گفتنی است در پایان مردادماه سال جاری 340 هزار نفر در صف دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند که 100 هزار نفر از آنها در طول مرداد ماه ثبت‌نام کرده‌اند.

لازم به ذکر است که تعداد افراد ثبت نام شده جديد در چهار ماهه اول سال جاري و قبل از اجراي طرح، 205 هزار نفر بوده است. بنابراین در مردادماه، ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج رشد بي سابقه 100 درصدی داشته‌ است.

در پايان بانک مرکزی ضمن تشکر از تمام همکاران نظام بانکي کشور اعم از مديران، سرپرستي‌های استان ها، شعب و همکاران روابط عمومي بانک‌ها، انتظار دارد که با تلاش و جديت بيشتر برای رسيدن به حداقل پرداخت 500 هزار فقره وام ازدواج در پايان طرح اقدام کنند. همچنین لازم است مجدداً‌ تأکید شود که مزدوجين محترم در صورت تعيين شعبه سريعاً جهت ارائه مدارک به شعب تعيين شده به منظور تسريع در اخذ وام خود اقدام لازم را به عمل آورند.تعداد بازديدها:   5,447