با اجرای طرح ضربتی وام ازداواج

310 هزار نفر در شش هفته اول وام ازدواج گرفتند / سهم مناطق محروم، 80 هزار نفر

310 هزار نفر در شش هفته اول وام ازدواج گرفتند / سهم مناطق محروم، 80 هزار نفر شبکه بانکی با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از ابتدای مردادماه سال جاری تا پایان هفته ششم به بیش از 310 هزار نفر از متقاضیان، وام پرداخت کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، از این میزان، حدود 80 هزار فقره در استان‌های محروم و کم‌برخوردار پرداخت شده و بالغ بر 230 هزار فقره پرداخت نیز در سایر استان‌ها و مناطق کشور صورت گرفته است.

 
 

 
قبل از اجرای طرح در اول مردادماه سال جاری تعداد افراد در صف (ثبت نام در سامانه وام ازدواج) بالغ بر 500 هزار نفر بوده است که در پایان هفته ششم از اجرای طرح ضربتی تعداد  215.000 نفر از  افراد در صف سامانه کاهش یافته است.

قابل تاکید است در طول 6 هفته از اجرای طرح، تعداد ثبت نام کنندگان جدید در سامانه وام ازدواج بالغ بر 115 هزار نفر بوده که نسبت به مدت مشابه گذشته و روال سابق، ثبت نام در سامانه با رشد بی‌سابقه 100 درصدی مواجه شده است.

تعداد افراد در صف سامانه وام از بالغ بر 500 هزار نفر در ابتدای طرح  به 285 هزارنفر در روز 12 شهریور 1396 کاهش یافته است. لازم به ذکر است که عدم تعادل در تعداد پرداختی وام و کاهش تعداد متقاضیان در صف به دلیل ثبت نام حدود 115هزار نفر متقاضی جدید در طول اجرای طرح است.

تعداد پرداختی وام ازدواج از ابتدای سال تاکنون نیز بالغ بر 642 هزار فقره بوده که حدود 50 درصد آن (310 هزار فقره) مربوط به 6 هفته اول اجرای طرح بوده است.تعداد وام پرداخت شده در مناطق محروم طی چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر 76 هزار نفر بوده لیکن در مدت شش هفته از اجرای طرح و با توجه به اولویت تعیین شده از سوی بانک مرکزی حدود 80 هزار نفر از تسهیلات فوق بهره مند شده اند.

در طول اجرای طرح (شش هفته) و با پرداخت های به عمل آمده، تعداد افراد در صف که ثبت نام آنان مربوط به قبل از سال 96 بوده است در حال حاضر به 24 هزار نفر کاهش یافته است.

امید است با اجرای طرح، در ابتدای مهرماه سال جاری صرفا افراد ثبت نامی سال 96 (افراد در صف مربوط به سه ماهه دوم سال جاری) در صف دریافت وام قرار داشته باشند.

در طول شش هفته از اجرای طرح، تعداد وام دریافتی از سوی متقاضیان زن  140 هزار نفر و متقاضیان مرد 170 هزار نفر بوده است بیشترین دریافت کنندگان وام ازدواج در طول این دوره از نظر سنی در بین زنان 20 تا 25 سال و در آقایان بین 25 تا 30 سال سن قرار دارند.
گفتنی است در پایان مردادماه سال جاری 340 هزار نفر در صف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار داشته اند که در پایان هفته ششم این تعداد به 285 هزار نفر در صف کاهش یافته است.

در پایان، بانک مرکزی مجددا تاکید می کند که مزدوجین محترم درصورت تعیین شعبه سریعا برای ارائه مدارک به شعبه تعیین شده مراجعه کنند.
 


تعداد بازديدها:   5,470