امضای قرارداد 10 میلیارد دلاری بانک های ایران با اژدهای آسیا

امضای قرارداد 10 میلیارد دلاری بانک های ایران با اژدهای آسیا
قرارداد 10 میلیارد دلاری بین  پنج بانک ایرانی با شرکت «سیتیک تراست» چین با حضور ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی، محمد خزاعی رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی، مدیران عامل و اعضای هيئت مدیره این بانک ها منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در جریان سفر رییس کل بانک مرکزی و هيئت بانکی ایران به چین، قرارداد تامین مالی معادل 10 میلیارد دلار به ارزهای «یوان» و«یورو» بین بانک های توسعه صادرات، صنعت و معدن، رفاه، پارسیان و پاسارگاد با شرکت «سیتیک تراست» چین امضا شد.

این قرارداد تامین مالی برای پروژه های عمرانی و تولیدی‌ کشورمان که مجوزهای لازم را با طی مراحل قانونی اخذ کرده اند، تخصیص خواهد یافت.

ضمنا دوره ساخت و بازپرداخت متناسب با  هر پروژه بین 10 تا 12 سال است.

گفتنی است از دیگر برنامه های ولی اله سیف و هئیت همراه به کشور چین، دیدار و گفت و گو با مقامات بانک توسعه چین، اگزیم بانک و مقام نظارتی CBRC به منظور گسترش روابط بانکی و ایجاد تفاهم بیشتر است.

روابط ايران و چين روابطی بلند مدت و استراتژيك است. با توجه به عزم و اراده دو كشور در توسعه روابط اقتصادی، اولين قدم ارتباطات مناسب و كافی بانكی با هدف تسهيل و كاهش ريسك های تجاری بين دو كشور است. با توجه به حجم خطوط فاينانس و مبادلات رو به رشد اقتصادی بين دو كشور گسترش روابط كارگزاری بانكی از اهميت بالايی برخوردار بوده و رئيس كل بانك مركزی در نظر دارد اين نكات را با مقام ناظر بانكی چين مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار داده و نسبت به رفع تنگنای ارتباطات بانكی راه حل های مناسب را پيشنهاد کند.


تعداد بازديدها:   4,750