شبکه بانکي کشور براي ارائه خدمات به زائران اربعين حسيني آمادگي کامل دارد

دبيرکل بانک مرکزي با اشاره به توانمندي بي­ نظير شبکه بانکي کشور در ارائه خدمات بانکداري الکترونيک در سطح منطقه، از آمادگي کامل بانک ­هاي کشور براي خدمت­ رساني به زائران اربعين حسيني در سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي بانک مرکزي، سيد محمود احمدي در نشست هماهنگي با شبکه بانکي به منظور بررسي راهکارهاي گسترش کميت و کيفيت ارائه خدمات بانکي به زائران اربعين حسيني که با حضور نمايندگان کميته زيرساخت ستاد اربعين حسيني و ستاد بازسازي عتبات عاليات برگزار شد، گفت: برنامه ريزي لازم براي نصب، راهبري و نگهداري امکانات پرداخت الکترونيک اعم از خودپرداز، پايانه فروش، کيوسک و نظاير آن در نقاط مرزي خسروي، مهران، شلمچه و چزابه؛ برقراري کشيک فعال در شعب و باجه هاي استان ­هاي ايلام، کرمانشاه و خوزستان؛ انجام عمليات منظم پول رساني، خدمات مالي و پرداخت در استان­ هاي مذکور انجام شده است.

 


عضو هیئت عامل بانک مرکزی با تاکيد بر اينکه هيچ مشکلي در تامين وجه نقد لازم مورد نياز زائران در ايام مراسم اربعين حسيني وجود ندارد، اظهار داشت: تلاش خواهد شد طي اين ايام اسکناس نو در اختيار کليه زائرين قرار داده شود.

معاون فناوري ­هاي نوين بانک مرکزي نيز در اين نشست با بيان اينکه زيرساخت ­ها و امکانات فني لازم براي ارائه خدمات بانکداري الکترونيک در مناطق مرزي وجود دارد، از افزايش سقف برداشت نقدي از دستگاه هاي خودپرداز تا مبلغ 5 ميليون ريال در استان­هاي کرمانشاه، ايلام و خوزستان که تردد زائران اربعين در آنها انجام مي شود خبر داد.

حکيمي در اين خصوص گفت: همانند برخي از مواقع خاص مانند ايام نوروز، به منظور افزايش رفاه زائران گرامي، در ايام مراسم اربعين حسيني بانک ‌ها صرفا" در استان ­هاي  پيش­گفت که تردد زائران از آنجا انجام مي شود، مجاز هستند نسبت به تنظیم منوی برداشت وجه تا مبلغ 5 ميليون ريال به صورت درون بانکی اقدام کنند.

در ادامه اين نشست نمايندگان شبکه بانکي با اشاره به تجربيات سال ­هاي گذشته، به تشريح اقدامات انجام شده به منظور ارتقاي خدمت­رساني شبانه روزي به زائران اربعين حسيني پرداختند و با توجه به پيش­ بيني افزايش تعداد زائرين در سال جاري، در خصوص  فراهم بودن کليه امکانات لازم براي حصول آسايش زائران اربعين حسيني ابزار اطمينان کردند.تعداد بازديدها:   8,056