فراهم شدن امکان دسترسی به اطلاعات مقدماتی TSD

بانک اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی تا سال 1395 به‌هنگام شد

بانک اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی تا سال 1395 به‌هنگام شد
بانک مرکزی به منظور بهره برداری کامل تر عموم از اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی (TSD)، از این پس اطلاعات مقدماتی را  نیز منتشر می کند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، کاربران می توانند با مراجعه  
به آدرس tsd.cbi.ir  به آخرین اطلاعات سری های زمانی دسترسی یابند، گفتنی است تا پیش از این صرفا" اطلاعات نهایی در این سامانه بارگذاری می‌شد و کاربران برای دسترسی به آخرین اطلاعات، باید به سایر انتشارات بانک مرکزی از جمله "نماگرهای اقتصادی" و "گزیده آمارهای اقتصادی" مراجعه می کردند. لیکن با هماهنگی‌های به‌عمل آمده از این به بعد آخرین اطلاعات  و اطلاعات مقدماتی در سامانه بانک اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی (TSD) بارگذاری خواهد شد و کاربران می‌توانند سری زمانی کامل‌تری از متغیرهای اقتصادی را در اختیار داشته باشند.

در این سامانه اطلاعات بخش‌های مختلف اقتصاد کلان کشور به تفکیک در سرفصل‌های  «بخش خارجی»، «متغیرهای پولی و اعتباری»، «وضعیت مالی دولت»، «بورس»، «شاخص‌های قیمت»، «انرژی»، «صنعت و معدن»، «ساختمان و مسکن»، «حمل و نقل»، «کشاورزی»، «امور اجتماعی»، «نیروی انسانی و اشتغال» و «حساب‌های ملی» با تواتر‌های مختلف برای دوره زمانی سال 1338 به بعد قابل فراخوانی است. 

از مزایای این بانک اطلاعات، امکان انتخاب هم‌زمان متغیر‌های مختلف و نمایش آنها در دو محیط Excel  و HTML و همچنین رسم نمودار است. کاربر پس از بارگیری اطلاعات انتخاب شده در محیط Excel قادر خواهد بود تا از تمامی قابلیت‌های این نرم‌افزار اعم از رسم نمودار، اعمال فرمول و انجام محاسبات مختلف آماری بهره گرفته و فایل مورد نظر را با نام و فرمت دلخواه بر رایانه شخصی ذخیره  کند. از این‌رو این سامانه دارای مزیت ویژه‌ای برای محققان و کاربران دانشگاهی  است.

بانک مرکزی در راستای تهیه و انتشار منظم و مستمر آمار و گزارش‌های اقتصادی خود از بدو تاسیس تا کنون، با هدف توسعه و تقویت پایه‌ای تحقیقات اقتصادی، سامانه بانک اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی (TSD) را به آدرس tsd.cbi.ir  به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی و در اختیار عموم کاربران اینترنتی قرار داده است. 

 تعداد بازديدها:   8,758