بانک های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله زدگان غرب کشور مشخص شدند

بانک های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله زدگان غرب کشور مشخص شدند

بانک مرکزی هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهيلات بانکي ارزان قيمت به آسيب ديدگان ناشي از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو مصوبه شماره 105815‏/ت54849هـ مورخ 25‏/8‏/1396 هيأت وزيران در خصوص پرداخت تسهيلات بانکي ارزان قيمت به آسيب ديدگان ناشي از زلزله استان کرمانشاه، بانک های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک های عامل پرداخت تسهیلات مزبور معرفی شدند که اعطای تسهیلات توسط بانک های یاد شده صرفا" با معرفی متقاضی (ساکن در مناطق آسیب دیده از زلزله) از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل پرداخت است.


بر این اساس مبلغ 7 هزار و ششصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری) توسط بانک های مذکور به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه پرداخت می شود. 

لازم به ذکر است بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها و چک برگشتی مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

تسهیلات یاد شده برای بازسازی اماکن مسکونی روستایی، بازسازی اماکن مسکونی شهری، تعمیر اماکن مسکونی شهری و  روستایی و تجاری و تأمین لوازم خانگی و سایر هزینه های ضروری پرداخت می شود.

علاوه بر این بر اساس مصوبه کميسيون اعتباري بانک مرکزی، کلیه بانک های کشور موظفند نسبت به امهال دو ساله تسهيلات اعطايي قبل از وقوع حادثه به افراد آسيب ديده از زلزله (اعم از توليدي و غيرتوليدي در شهرها و روستاها) با معرفي متقاضي از سوي ستاد حوادث غيرمترقبه استان کرمانشاه اقدام کنند.تعداد بازديدها:   7,122