معاون ارزی بانک مرکزی تاکید کرد

تدوین سیاست های ارزی مبتنی بر فعالیت های تجاری

تدوین سیاست های ارزی مبتنی بر فعالیت های تجاری


تعدادی از صادر کنندگان و اعضای اتاق های بازرگانی عصر امروز نهم اردیبهشت ماه 1397 به منظور بحث و بررسی در خصوص تحولات اخیر حوزه ارز و رویکردهای جدیدی که براساس مصوبه هیات وزیران از سوی بانک مرکزی اتخاذ شده است به ساختمان میرداماد آمدند تا در جلسه هم اندیشی ای که به همین منظور برگزار شده بود، شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی در این جلسه که با حضور احمد عراقچی، معاون ارزی و مدیران بخش ارزی بانک مرکزی برگزار شد سیاستها و مقررات ارزی جدید این بانک و دستورالعمل ها و بخشنامه های صادره تبیین شدند و در خصوص آنها بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

معاون ارزی بانک مرکزی در این جلسه اظهار داشت سیاست های ارزی جدید با هدف انتظام بخشی به بازار ارز و ایجاد انضباط در این بازار اتخاذ و در مقررات تدوینی و ابلاغی تلاش شده است هیچ گونه محدودیتی برای فعالیت های اقتصادی و تجاری صادرکنندگان ایجاد نشود؛ از این رو بانک مرکزی خود را ملزم به تعامل و هماهنگی با فعالان تجاری و توجه به دغدغه ها و دیدگاه های آنها می داند. 

وی تاکید کرد: در همین راستا پیوسته تلاش می کنیم مقررات و سیاستهای ابلاغی در پرتو دیدگاه های فعالان تجاری تدوین کنیم و از این منظر صادرکنندگان نباید نگرانی داشته باشند.

صادر کنندگان و اعضای اتاق های بازرگانی نیز پس از دریافت توضیحات و اطلاعات در خصوص بخشنامه های مختلف به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند و ابهامات موجود در مقررات ابلاغی را بیان کردند. 

تعداد بازديدها:   6,249