از 22 فروردین تا 18 اردیبهشت ماه

بیش از 6 میلیارد و 600 میلیون دلار ارز برای تامین نیازهای کشور اختصاص یافت

بیش از 6 میلیارد و 600 میلیون دلار ارز برای تامین نیازهای کشور اختصاص یافت

از زمان ابلاغ سیاست جدید ارزی تا 18 اردیبهشت ماه، در مجموع معادل بیش از 6 میلیارد و 600 میلیون دلار ارز به نرخ معادل 4200 تومان برای تامین نیازهای کشور تخصیص داده شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، معادل دلاری 5 میلیارد و 464 میلیون دلار از منابع تخصیص یافته در این مدت به صورت بانکی و از منابع بانک مرکزی بوده است. همچنین معادل حدود 700 میلیون دلار ارز توسط شبکه بانکی از طریق سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی) برای واردات کالا و خدمت اختصاص یافته است و معادل 445 میلیون دلار نیز ارز اشخاص بوده که به صورت واردات در قبال صادرات به موضوع واردات اختصاص پیدا کرده است.

لازم به ذکر است از معادل 6 میلیارد و 600 میلیون دلار ارز تخصیص داده شده، بالغ بر معادل 3 میلیارد و 750 میلیون دلار آن، تامین شده و بانک مرکزی این میزان ارز را به بانک های عامل فروخته و بانک ها نیز در اختیار متقاضیان قرار داده اند.

گفتنی است از مجموع ارز تخصیصی برای تامین نیازهای کشور حدود یک میلیارد و 100 میلیون دلار به واردات کالاهای اساسی شامل برنج، جو، حبوبات، دام زنده، ذرت، روغن، شکر، کره، کنجاله سویا، گندم و گوشت اختصاص یافته است و معادل 330 میلیون دلار نیز برای واردات دارویی شامل تجهیزات پزشکی، داروی ساخته شده، شیر خشک و مواد اولیه دارو تخصیص پیدا کرده است.
 

تعداد بازديدها:   4,122