رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت؛

نکاتی در خصوص بازار ارز 

نکاتی در خصوص بازار ارز 
رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، نکاتی را درخصوص بازار ارز عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی نوشت: ازچند هفته پیش دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت های تحریمی و راه اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه های وابسته آخرین تلاشهای خود را برای ایجادالتهاب در بازار ارز کلید زد.
 
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی‌مانده باشد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند.طبیعی است که نوسان‌گیران و سودجویان دربازار ارز برای بهرهگیری از فضای تبلیغاتی، تلاش لازم به عمل بیاورند.

وی ثبات بازار را اولویت بانک مرکزی دانست و گفت: همانگونه که قبلا گفتم، ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و لذا در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام واجازه آربیتراژ و نوسان‌گیری نخواهد داد.

عالی ترین مقام بانک مرکزی یادآور شد: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در راستای تسهیل و تسریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادیها و معدنیها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را، علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیماً به صرافی‌های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند. 

دکتر همتی در پایان گفت: قبلا هم گفتم، نرخ‌های ارز در بازار، نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.


تعداد بازديدها:   4,864