به منظور اجرای قانون جدید چک انجام شد؛

صرف بیش از «یک میلیون نفر ساعت» فعالیت در نظام بانکی کشور 

صرف بیش از «یک میلیون نفر ساعت» فعالیت در نظام بانکی کشور 
بیش از یک میلیون نفر ساعت در نظام بانکی کشور به منظور فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای قانون جدید چک زمان صرف شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، همانگونه که پیش از این اعلام شده اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی کشور از ابتدای فروردین ماه سال 1400 الزامی است. این الزام نیازمند اقدامات وسیع و تدارکات فراوانی در بخش‌های مختلف از جمله بخش زیرساخت‌های فنی و فناوری بود که با هماهنگی‌های گسترده و تلاش فراوان تمام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و شبکه پرداخت کشور به خوبی انجام شده و در حال تکمیل است.

لذا، تشریح گوشه‌ای از زمان و انرژی صرف شده برای فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت‌های لازم برای اجرای این قانون می‌تواند گستردگی و اهمیت این دستاورد بزرگ نظام بانکی را نشان دهد. در این راستا ، در حدود 50 هزار نفر ساعت برای اجرایی شدن قانون چک، تنها از سوی این بانک و‌ در حدود 130 هزار نفرساعت از سوی شرکت های تابعه بانک مرکزی صرف شده است.

علاوه بر آن، از سال 98 تا پایان سال99، بیش از 850 هزار نفرساعت از سوی شبکه بانکی کشور صرف پیاده‌سازی سامانه‌ها، تجهيز درگاه‌هاي بانکي و شعب به سامانه صياد و آموزش به کارمندان و مشتریان شده است.

در کنار مواردی که پیشتر به آنها اشاره شد، تهیه ساعت‌ها فيلم آموزشي درباره کارکردهاي سامانه صياد از جمله بیش از 300 ساعت برنامه در شبکه‌های مختلف صداوسیما، برنامه های آموزش به شعب بانکی و نیز برگزاری مانور آزمايشی – آموزشی به وسيله کارکنان شعب سراسر کشور در اسفند ماه سال گذشته از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است که مجموعاً میزان کار صرف شده در این پروژه عظیم ملی را به بیش از یک میلیون نفرساعت رسانده است.

گفتنی است در بازه زمانی هفتم تا پایان فروردین سال 1400 و بعد از اجرایی شدن قانون جدید چک، تعداد برگ چک‌های صادر شده و تخصیص داده شده در سامانه صیاد به متقاضیان دسته چک، بیش از 13میلیون برگ بوده است.

پیوندهای مرتبطتعداد بازديدها:   4,696