از زمان شروع به کار دولت سیزدهم انجام شد؛

افزایش قابل ملاحظه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی توسط بانک های عامل

افزایش قابل ملاحظه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی توسط بانک های عامل
از ابتدای شهریور ماه سال 1400 تا پایان سال گذشته، تعداد تسهیلات مسکن روستایی پرداختی به متقاضیان از 16 فقره به 30 هزار و 172 فقره رسیده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن و حمایت از طرح های مسکن روستایی، موضوع تخصیص سهمیه 200 هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی به بانک های عامل مربوطه ابلاغ شده است که حسب آمار اعلامی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد متولی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، از زمان شروع دولت سیزدهم (تاریخ 1‏/6‏/1400) تا پایان سال 1400 تعداد قراردادهای منعقده توسط بانکهای عامل بابت تسهیلات مسکن روستایی از 5 هزار و 659 فقره به 82 هزار و 985 فقره و تعداد تسهیلات پرداختی به متقاضیان از 16 فقره به 30 هزار و 172 فقره رسیده است.

براین اساس در بازه زمانی مزبور  بیش از 43 هزار و 523 میلیارد ریال تسهیلات بانکی از سوی بانکهای عامل به متقاضیان مسکن روستایی اعطا شده است. لذا ملاحظه می گردد در دولت جدید نه تنها اعطای تسهیلات مزبور متوقف نشده، بلکه نسبت به پنج ماهه ابتدای سال 1400 سرعت بیشتری نیز داشته است.

شایان ذکر است، در جهت حمایت هرچه بیشتر از متقاضیان تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، بانک مرکزی موضوع افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی (وفق مصوبه شورای عالی مسکن) به مبلغ 2 میلیارد ریال را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد، تا در صورت اخذ ضمانت‌نامه لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تسهیلات به صورت یارانه‌ای و با تضمین دولت (با اخذ وثیقه زنجیره‌ای) از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان تسهیلات مزبور اعطا شود.

1


تعداد بازديدها:   1,198