بانک مرکزی در بخشنامه ای ابلاغ کرد؛

ضوابط اجرایی قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت های انتخاباتی در انتخابات مجلس

ضوابط اجرایی قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت های انتخاباتی در انتخابات مجلس
بانک مرکزی طی بخشنامه ای «ضوابط اجرایی ماده 7 قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی» را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، متن بخشنامه شماره 02/177923 به تاریخ 1402/07/25 صادره از سوی این بانک به شرح زیر است:

به استناد ماده (7) «قانون شفافيت و نظارت بر تأمين مالی فعاليت‌هاي انتخاباتي در انتخابات مجلس شورای اسلامی» و تبصره ذيل آن؛ «داوطلبان موظفند حسابی را جهت واريز، برداشت و هرگونه نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی مربوط به هزينه های انتخاباتی، نزد يكی از بانك‌‌های دارای مجوز از بانك مركزی، تعيين يا افتتاح و هنگام ثبت نام و يا درخواست مجوز توسط احزاب، شماره و مشخصات آن و گواهی بانك مربوطه را در اين‌ خصوص ارائه دهند. بانك افتتاح‌‌كننده اين حساب مكلف است در ضمن برگزاری انتخابات و همچنين پس از آن اطلاعات مربوط به حساب‌‌های ياد شده را بنا به درخواست رسمی وزارت كشور و هيأت مركزی نظارت جهت اقدامات قانونی لازم در اختيار اين مراجع قرار دهد».

 بر این اساس و به منظور تسهیل و تمهید شرایط لازم برای اجرای یکسان و دقیق حکم قانونی یاد شده در سطح شبکه بانکی کشور، مجموعه الزامات و احکامی به شرح پیوست ابلاغ می‌شود. لذا مقتضی است دستور فرمايند با توجه به اهمیت موضوع و آغاز ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 27‏/7‏/1402 لغایت 3‏/8‏/1402، مراتب حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 26‏/7‏/1402 به تمام واحدهای ذیربط و شعب آن بانک ابلاغ شده و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل آید.‏


تعداد بازديدها:   4,652