تشریح برنامه های بیست و یکمین همایش سالانه پژوهشکده پولی وبانکی

   به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، دکتر فرهاد نیلی ، رییس پژوهشکده پولی وبانکی بانک مرکزی طی کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های جمعی،ضمن تشریح برنامه های بیست و یکمین همایش سالانه پژوهشکده پولی وبانکی ،در خصوص اهداف اصلی این همایش گفت: در این همایش به مسایل مهم پولی و ارزی کشور در  سه محور" طرح تحول نظام بانکی " " اصلاح پولی " و " نظارت بانکی " پرداخته  خواهد شد. وی افزود در زمینه طرح تحول نظام بانکی ، پژوهشکده سعی دارد در یک برنامه مدون مطبوعاتی به ارایه طرح ها و برنامه ها بپردازد.
   رییس پژوهشکده پولی وبانکی با اذعان به این موضوع که در خصوص شاخص های اقتصادی اطلاع رسانی کافی صورت نگرفته است  گفت: در جریان این همایش با ارایه گزارشات مدون سعی در رفع این نقایص خواهیم کرد.
  مشاور رییس کل بانک مرکزی با ارایه مدون و مبسوط برنامه دو روزه همایش بیان داشت: در این همایش مقالات علمی مختلفی ارایه خواهد شد که اساساً دغدغه های اصلی کشور در زمینه پولی وارزی خواهد بود.
 دکتر نیلی سخنرانان کلیدی همایش را " وزیر اقتصاد" ، " رییس کل بانک مرکزی" و "یکی از اعضای صندوق بین المللی پول (IMF)" برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر سخنرانی و ارایه مقالات در بخش جنبی همایش، نمایشگاهی خواهیم داشت که به معرفی دستاوردها و نوآوری های نظام بانکی  می پردازد.
   رییس پژوهشکده پولی وبانکی با تشریح ارتباط سه سویه مثلث" مسئولان" ، " کارشناسان" و " رسانه ها" جایگاه پژوهشکده را در مرکز این مثلث به عنوان پیوند دهنده این سه ضلع بیان کرد و افزود: با این طرح امیدواریم گفتمان قابل قبولی شکل بگیرد و دغدغه ها و ابهامات سیاست های پولی وارزی شفاف شود، البته نقش رسانه ها در این قضیه بسیار مهم است و نحوه ی اطلاع رسانی صحیح در رسیدن به اهداف حتماً موثر خواهد بود.
  دکتر  نیلی در پاسخ به این سوال که تا چه حد گزارش صندوق بین المللی پول(IMF) در خصوص رشد اقتصادی ایران را صحیح می دانید ، بیان کرد ، مقامات ایرانی نسبت به این گزارش نقدهایی دارند که این انتقادها را مستنداً به صندوق  ارایه داده اند البته هر دو گروه، هم صندوق بین المللی پول و هم مقامات ایرانی  نظرات خاص خود را دارند ، باید منتظر ماند تا نتیجه مشخص شود.
  شایان ذکر است بیست ویکمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی ، روزهای 27 و28 اردیبهشت  ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما  برگزار خواهد شد.علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت پژوهشکده پولی و بانکی به نشانی www. Mbri.ac.ir  مراجعه نمایند.

 تعداد بازديدها:   7,123