بکارگیری تمام ظرفیتها برای سامان‌دهی بازار سکه و ارز

روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: از تمام ظرفیت‌های موجود برای سامان‌دهی بازار سکه و ارز استفاده خواهد شد.
براساس سیاست‌های متخذه توسط بانک مرکزی در جهت کاهش قیمت سکه بهار آزادی ، قیمت تعیین شده هر قطعه سکه از سوی این بانک از مبلغ5،950،000 ریال در روز یکشنبه مورخ 6/9/1390 به مبلغ 5،150،000 ریال تا پایان روز سه شنبه مورخ 8/9/1390 کاهش یافته است.
گفتنی است ، بانک‌مرکزی با اعمال سیاستگذاری‌های موثر توانست قیمت سکه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و مصمم است این روند کاهشی را همچنان با جدیت پیگیری نموده و در پی‌ موفقیت‌آمیز بودن تلاش‌ها در زمینه سامان‌دهی بازار سکه، سیاست کنترل نرخ ارز را نیز در دستور کار خود قرارداده است. این بانک همسو با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی بر اجرای نظام ارزی شناور مدیریت شده، سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز را با جدیت دنبال خواهد کرد.
هدف بانک‌مرکزی از اجرای‌این سیاست، حذف زمینه‌های رانت‌‌خواری افراد سودجو و‌ کنترل نوسانات بازار است و این اطمینان را به مردم خواهد داد که در زمینه تامین نیازهای ارزی واقعی و تامین طلای مورد نیاز مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.تعداد بازديدها:   11,037