از پژوهشگران برتر حوزه پولی و بانکی تقدیر‌شد

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته پژوهش طی مراسمی با حضور رییس کل بانک مرکزی و معاون پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پژوهشگران برتر حوزه پولی و بانکی تقدیر بعمل آورد .
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه امروز پژوهش و فناوری در سیستم بانکی باید به طور کامل و  به مفهوم خاص خود اجرا شود، افزود : حوزه بانکی باید خود را با استانداردها و شرایط جدید جهانی و مبتنی بر پژوهش تطبیق دهد .دکتربهمنی با اشاره به این که نیاز امروز سیستم بانکی به پژوهشگر و تحلیلگر کاملاً عیان است، اضافه کرد : در شرایط جدید ضرورت اقتضا می کند در این مسیر گام برداریم .
ایشان با بیان اینکه ابزارهای پژوهش باید تغییر یابند ،‌اما نکته مهم تغییر در پتانسیل نیروی انسانی و آموزش می باشد، افزود: در این زمینه باید تلاش خود را به جد ادامه دهیم .
دکتر بهمنی ضمن تشکر از پژوهشگران و دست اندرکاران برگزارکننده این مراسم ابراز امیدواری کرد نیازهای پژوهشکده در همه زمینه ها به نحو قابل قبولی تامین شود .
در ادامه این مراسم دکتر سیدی ، معاون پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به وجود پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی آن را نشان دهنده بذل توجه سیستم بانکی به امر پژوهش دانست و اضافه کرد :‌ چرخه نوآوری بر پایه پژوهش و تحقیق صورت می پذیرد  که خوشبختانه بانک مرکزی در این زمینه فعالیت چشمگیری دارد.
وی افزود : در امر پژوهش باید از سیستم های ایستا، گذر نموده و به سیستم های پویا دست یافت و در این زمینه بانکها به عنوان سیستمی که اقتصاد کشور را پشتیبانی می نمایند، باید امور تحقیقاتی خود را در سیستم پویا تعریف نمایند .
معاون پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، ضمن اشاره به این مطلب که امروزه در جهان، اقتصاد هویت «دانش بنیان» به خود گرفته است،اظهار داشت :  نظام بانکی باید در همین زمینه حرکت نموده و همچنین پژوهشکده پولی و بانکی تنگناها و گلوگاه‌های سیستم بانکی را مورد آسیب شناسی قراردهد ، چرا که در برخی جاها نیاز به تغییر و بازنگری ساختارها و قوانین احساس می شود و پژوهشکده با انجام پژوهشهای ارزنده می تواند در این مسیر کمک شایانی نماید .
دکتر سیدی با ابراز خشنودی از وجود هسته های پژوهش و نوآوری در بانکها افزود: امیدواریم با بذل توجه بانک مرکزی،  این هسته ها تقویت شود .
در بخش دیگری از این مراسم ، دکتر ندری ، معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی ضمن اشاره به رسالت این پژوهشکده در انجام تحقیقات مرتبط با حوزه پولی و بانکی نحوه انتخاب و معرفی پژوهشهای برتر در دو بخش « کتاب » و « مقاله » به دو شیوه « فراخوان » و « انتخاب مستقیم » اشاره کرد و افزود :‌در همین راستا ، پژوهشکده از شهریور 1389 تا شهریور 1390 مبادرت به شناسایی آثار برتر در موارد یادشده نموده است .
در پایان این مراسم در بخش کتاب از حجت الاسلام موسویان و دربخش مقالات نشریات علمی کشور از دکتر مسعود نیلی و دکتر حسن درگاهی و اعضای هیات علمی برتر پژوهشکده : آقایان رامین مجاب ، حسین میثمی و خانمها دکتر زهرا خشنود و دکتر الناز ابراهیمی تقدیر بعمل آمد .  تعداد بازديدها:   7,152