با حضور رییس کل بانک مرکزی

نشست سالانه ناظران پولی و بانکی برگزار شد

نشست سالانه ناظران پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ریاست آقای محمود بهمنی رییس کل و با حضور دبیرکل ، معاون نظارتی ، مدیرکل ریالی و نشر و مدیر اداره نشر اسکناس و خزانه مورخ 19/10/90 در بانک مرکزی برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، در این نشست آقای بهمنی ناظران‌ پولی را سفیران بانک مرکزی در دورترین نقاط کشور‌ نامید و گفت : همسو با تحولات ساختاری عدید‌ه‌ای که طی سال‌های گذشته در عرصه اقتصاد‌ کشور رخ داد‌ ، از یک سو  بانک‌های جدیدی پا به صحنه رقابت نهادند‌ و از سوی دیگر، برخی از بانکها هم‌ در‌صدد گسترش شعب برآمدند لذا‌ امروز مسئولیت ناظران پولی و بانکی نسبت گذشته ، به مراتب سنگین‌تر‌ است.
 رییس کل بانک مرکزی افزود : سالهای قبل، تعداد بانکها محدود بود و موسسات اعتباری و تعاونیها نیز گستردگی امروزی را نداشتند ولی در شرایط کنونی نیاز بیشتری به امر نظارت احساس می‌شود . 
  آقای بهمنی ضمن تشکر از حضور شرکت‌کنندگان و مطالب ارائه شده ، نکات چندی را پیرامون نحوه برخورد صحیح ناظران با اقشار مختلف به ویژه در شهرستانها بیان داشت و خاطر نشان ساخت‌ در ارائه گزارش‌های کامل و دقیق در زمینه نظارت بر تخلفات بانکها و موسسات‌ دقت‌نظر بیشتری داشته باشند.
رییس‌کل بانک مرکزی در بخش دیگری از این نشست، ضمن تبریک انتصاب آقای درویشی به سمت معاونت نظارتی، از اقدامات ارزنده‌ ایشان در بخش نظارت تشکر کرد و بر رفع مشکلات واحدهای نظارتی تا پایان سال جاری تاکید کرد.
رئیس شورای پول و اعتبار همچنین با اشاره‌ به نقش موثر ناظران پولی و بانکی در استان‌ها گفت:‌ حضور ناظران و توجه دقیق آنان به فعالیت‌های پولی و بانکی، کاهش تخلفات را‌ به‌ همراه دارد.
ایشان همچنین از کلیه ناظران پولی و بانکی خواست تا در زمینه عملکرد بانک‌ها نهایت دقت‌نظر را به عمل آورند و تخلفات را به بخش نظارت بانک مرکزی گزارش کنند تا تصمیمات لازم در مورد متخلفان اتخاذ شود . 
در‌ این جلسه، آقای درویشی‌ معاون نظارتی بانک نیز به ارائه مطالبی در زمینه توانمندیهای ناظران پولی ، ارتباط موثر آنها با مسئولین سیاسی و امنیتی هر استان ، ارتباط با مدیران شعب بانکها و اشراف آنان بر امور نظارتی پرداخت و از رییس کل بانک مرکزی درخواست نمود تا به منظور تکمیل کادر تخصصی ادارات نظارتی استان‌ها از توانمندیها و تخصص ناظران استانی استفاده شود.
آقای کمره ای مدیرکل ریالی و نشر نیز با‌توجه به فرارسیدن ماه‌های پایانی سال،‌ گزارشی در مورد تامین نقدینگی استان‌ها و برآورد میزان نقدینگی مورد نیاز بانکها ارائه کرد . 
آقای بهمنی نیز در پایان این نشست خواستار برگزاری دوره های آموزشی بازرسی و نظارت پیشرفته برای کارکنان بخش نظارت و ناظران پولی و بانکی شد.
جلسه با طرح سئوالات و بیان مشکلات از سوی ناظران برخی از استانها ادامه یافت.تعداد بازديدها:   7,695