به‌زودی چند اوراق مشارکت جدید منتشر می شود

نرخ سود علی‌الحساب اوراق مشارکت قبلی‌هم 20درصد شد

مدیر کل اعتبارات بانک‌مرکزی از تصمیمات گرفته شده توسط اعضای شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش نرخ سود علی‌الحساب اوراق مشارکت قبلی تا سقف 20درصد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، آقای سید علی اصغر میرمحمد صادقی مدیر کل اعتبارات این بانک  اعلام کرد :اشخاصی که تا قبل از 15/11/90 اوراق مشارکت با نرخ‌های سود کمتر از 20درصد خریداری کرده‌اند مشروط به موافقت ناشر از تاریخ 15/11/90 نرخ سود علی‌الحساب اوراق آنها 20درصد محاسبه و به آنان پرداخت خواهد شد. بنابراین توصیه اکید داریم دارندگان محترم از ارائه اوراق قبلی به بانکها خودداری نمایند.
وی با اشاره به سودآوری بالای طرحهای مشمول انتشار اوراق مشارکت گفت: به احتمال بسیارزیاد برخی از طرحها و ناشرین در سررسید نهایی اوراق تا چند درصد سود بالاتر نیز به عنوان سود قطعی پرداخت خواهند کرد.
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی افزود: در دهه فجر امسال یکی از ناشرین غیردولتی(شهرداری مشهد)2تا 5/2درصد بالاتر از سود علی الحساب به دارندگان اوراق خود سود پرداخت خواهد کرد.
وی همچنین افزود: براساس قانون، بانکهای دولتی، دستگاههای منتشر کننده اوراق مشارکت و شرکت‌های وابسته به آنها از خرید دسته اول مشارکت منع شده‌اند اما خرید آن برای بقیه اشخاص حقیقی و حقوقی منع قانونی ندارد.
وی با اشاره به تقاضای ناشران و استقبال خوب مردم از خرید اوراق مشارکت با نرخ جدید 20درصد اظهار داشت: بزودی چند نوبت اوراق مشارکت جدید عرضه خواهد شد.
مدیرکل اعتبارات بانک‌مرکزی گفت: تا پایان امسال 175 هزار میلیاردریال اوراق مشارکت و گواهی سپرده عام با نرخ سود حداقل 20درصد منتشر و عرضه می‌شود.
میرمحمدصادقی افزود: 111هزار میلیارد ریال از این اوراق در سه بخش دولت، شهرداریها و بانکها منتشر می‌شود و 63هزار میلیارد ریال هم به صورت گواهی سپرده عام منتشر و عرضه خواهد شد.

 تعداد بازديدها:   9,503