شرکت رییس کل بانک مرکزی در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول

روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد :آقای محمود بهمنی ، رییس کل بانک مرکزی در راس یک هیات بلند‌پایه از مقامات اقتصادی کشور برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به امریکا سفر کرد.
  نشست مشترک صندوق بين المللي پول (IMF) و گروه بانک جهاني(World Bank Group)‌ همه ساله در دو نوبت و با حضور روساي کل بانک هاي مرکزي و وزراي اقتصادي و دارايي کشورهاي عضو برگزار مي‌شود.
   اجلاس بهاره در اواخر فروردين ماه و اجلاس پائيزه (سالانه) به طور معمول در اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار مي‌گردد و هر سه‌سال يک بار نيز يکي از کشورهاي عضو به عنوان ميزبان اجلاس سالانه تعيين مي‌شود. در اجلاس بهاره امسال نيز که‌ در روزهاي22-20 آوریل 2012 (3-1 اردیبهشت1391) برگزار مي شود، رئيس کل بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و هيات همراه به منظور شرکت در اجلاس ياد شده عازم واشنگتن شدند.
   از مهمترين نشست‌هاي اين اجلاس، مي‌توان به ميزگردهاي اقتصادي با حضور مقامات ارشد صندوق بين‌المللي پول و بانک جهاني، نشست وزرا و روساي کل گروه 24، نشست معاونين گروه 24، اجلاس کميته پولي و مالي بين المللي (IMFC) و کميته توسعه (DC) اشاره نمود.
   حضور مقامات بانکي و اقتصادي کشورها در اين اجلاس فرصت مناسبي را فراهم مي‌آورد، تا ملاقات‌هايي ميان روساي کل و ساير اعضاي هيات هاي اعزامي از کشورهاي مختلف در راستای افزايش ارتباط و همکاري‌هاي بانکي و اقتصادي فيمابين صورت گیرد.
    قرار است آقای بهمني، در حاشيه جلسات ياد شده ، ملاقات‌هايي با مسئولين ارشد بانک‌هاي مرکزي کشورهاي مختلف پيرامون موضوعات مورد علاقه و گسترش همکاري‌هاي بانکي، اقتصادي و منطقه‌اي داشته باشند.
در این راستا، پیش بینی شده است جلسه‌اي نيز  میان مديرعامل صندوق بين‌المللي پول ، روسای کل، وزرای اقتصاد و روسای منطقه‌ای حوزه خاورمیانه و شمال آٰفریقا  نیز برگزار‌ شود‌.

 

تعداد بازديدها:   5,437