پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 13/3/91

آخرین مهلت عرضه اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام) با نرخ سود 24 درصد

 آخرین مهلت عرضه اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری‌(عام) با نرخ سود 24 درصد،تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 13/3/91 تعیین گردیده است.
 روابط‌عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام مطلب فوق، اعلام کرد: نرخ سود‌ اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری‌(عام) عرضه شده پس از تاریخ یادشده به 20 درصد کاهش خواهد یافت.
این گزارش می‌افزاید: به بانک ملی ایران تاکید شده است پس از پایان این مهلت به هیچ وجه برای متقاضیان، اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه‌گذاری‌ با نرخ سود 24 درصد صادر نشود.
 گفتنی است همزمان با این تصمیم، در تاریخ 13/3/1391 «دریافت حواله مسکوک طلای بانک مرکزی به جای مسکوک طلای پیش‌خرید‌شده» نیز به عنوان یکی از ابزارهای جایگزین واگذاری مسکوک طلا ، کنار گذاشته خواهد ‌‌شد.
 شایان ذکر است با توجه به حذف روش « دریافت وجه نقد، معادل ارزش مسکوک  پیش‌خرید شده به نرخی که از سوی بانک مرکزی به بانک ملی ابلاغ می‌گردد» از روش‌های جایگزین واگذاری مسکوک طلا به متقاضیان، مقرر گردید حواله‌هایی‌ که تاکنون صادر و در اختیار مشتریان قرار گرفته است، صرفاً قابل تبدیل به مسکوک طلا بوده و‌ بانک ملی ایران باید از تبدیل حواله‌های مزبور، اکیداً‌ خودداری نماید.

 

تعداد بازديدها:   7,334