بانک مرکزی به بانک های عامل ابلاغ کرد؛

اعطاي وام قرض الحسنه ازدواج تا 50 ميليون ريال ؛ در صورت وجود منابع قرض الحسنه

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن صدور بخشنامه ای به بانک‌های عامل در زمینه اعطای تسهیلات ازدواج خواستار شد در صورت وجود منابع قرض الحسنه، نسبت به اعطاي سقف فردي افزايش يافته قرض‌الحسنه ازدواج ( تا 50 ميليون ريال ) به متقاضي اقدام نمايند .
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این بخشنامه آمده است:  پيرو نامه شماره 63111/91  مورخ 11/3/1391موضوع ابلاغ  افزايش سقف فردی تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج ( 20 ميليون ريال برای مزدوجين با شرايط خاص ) و نظر به بررسي نحوه عملکرد شبکه بانکي کشور در ارتباط با اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه و نحوه اقدام در مورد تکاليف قانوني تسهيلات  قرض الحسنه در سال 1391 ،  شوراي پول و اعتبار در يکهزار و يکصد و چهل و پنجمين جلسه مورخ 17/5/1391 خود مقرر نمود ، بانکهاي عامل در صورت وجود منابع قرض الحسنه نسبت به اعطاي سقف فردي افزايش يافته قرض الحسنه ازدواج ( تا 50 ميليون ريال )  به متقاضي اقدام نمايند .
 این گزارش می افزاید:‌ اولويت اعطاي تسهيلات قرض الحسنه ، با قرض الحسنه ازدواج و زندانيان نيازمند در محکوميت‌هاي‌ مالي مي باشد . همچنین مقرر گرديد بانکهايي که بيش از منابع قرض‌الحسنه در دسترس خود ، تسهيلات قرض الحسنه پرداخت نموده‌اند، سريعاً نسبت به اصلاح و تعديل آن تا 100 درصد اقدام نمايند.

تعداد بازديدها:   10,367