هشدار به موسسات تبلیغاتی ،

برگزاری همایش‌های بانکی منوط به اخذ تایید‌ بانک مرکزی است

  روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد : اخیراً مشاهده شده است موسساتی با مقاصد صرفاً تبلیغاتی و تجاری ، همایش‌هایی را تبلیغ می کنند که هدف از برگزاری آنها، انتخاب بانک‌های برتر در زمینه‌های مختلف و تجلیل و تقدیر از آنها از طریق اهدای تندیس ، گواهینامه و غیره ادعا شده است .
  گاه این موسسات بدون هماهنگی و اخذ مجوز‌های‌لازم، در تبلیغات خود، حتی از عناوین دستگاه‌های اجرایی و نهادهای رسمی و حاکمیتی کشور به عنوان حامیان همایش استفاده نموده و از مقامات و مسئولان ارشد نظام از جمله مقام محترم ریاست‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سخنرانان اصلی همایش نام برده می‌شود .
  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار جدی به این قبیل موسسات و این که حق پیگیری قانونی در قبال موسسات مذکور را همواره برای خود محفوظ می‌داند ، اعلام می‌نماید صرفاً همایش‌هایی مورد تایید و حمایت این بانک قرار دارد که اطلاع‌رسانی پیرامون آنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی انجام شده باشد .
  ضمناً متذکر می‌گردد بانک‌ها و موسسات اعتباری‌ غیربانکی نیز باید از مشارکت یا حمایت مالی از همایش‌هایی که مورد تایید این بانک نمی باشد، جداً خودداری ورزند .

تعداد بازديدها:   4,119