بازدید شرکت‌کنندگان اجلاس سران‌ جنبش‌عدم‌ تعهد از «خزانه جواهرات ملی» بانک مرکزی

 شمار زیادی از شرکت‌کنندگان اجلاس سران‌ جنبش‌عدم‌ تعهد در قالب هیات‌های مختلف ‌از «خزانه جواهرات ملی‌» بانک مرکزی بازدید کردند.
  به گزارش روابط عمومی بانک ‌مرکزی، ميزباني شانزدهمين اجلاس سران جنبش عدم‌تعهد ضمن این که توجه جهانیان را به حضور هیات‌های نمایندگی 120 کشور جهان در تهران جلب نمود، فرصت بی‌بدیلی را فراهم ساخت تا شرکت‌کنندگان در این اجلاس، از گنجينه بی‌مانند «خزانه جواهرات ملی» بازدید کنند تا با بخشی از تاریخ کهن و پرفراز و نشيب این مرز و بوم ، ذوق و قریحه سرشار هنرمندان خوش‌ذوق و خلاقيت‌های هنری صنعتگران ایرانی بیش از پیش آشنا شوند.
این گزارش می‌افزاید: بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌ ایران به عنوان متولی خزانه جواهرات ملی طی روزهای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در پایتخت، درهای خزانه جواهرات ملی را به‌روی بازدیدکنندگان گشود و هیات بازگشایی خزانه جواهرات ملی و راهنمایان خزانه تلاش فراوان و سعی وافر داشتند تا اطلاعات لازم را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند.  
گفتنی است خزانه‌ جواهرات ملی فراتر از یک موزه بوده و گنجینه‌ای‌گرانبها از ثروت ملی کشور ایران است. این مجموعه هنری، تاريخی در جهان منحصر به فرد می باشد.
وجود هزاران موزه در کشور، نمایانگر تمدن،تاریخ و فرهنگ غنی این مرز و بوم است.زمانی ارزش واقعی داشتن این موزه ها و گنجینه ها مشخص خواهد شد که در معرض دید همگان قرار گیرد. برگزاری اجلاس‌ها و نشست‌های بین المللی، فرصت خوبی برای معرفی فرهنگ و تمدن این سرزمین پهناور است.
خزانه جواهرات ملی در صیانت بانک مرکزی قرار دارد و بازدید از آن برای عموم آزاد است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این گنجینه بی‌مثال، ساعت 14 الی‌16 شنبه الی سه‌شنبه به خیابان فردوسی ، چهارراه استانبول، بانک مرکزی مراجعه کنند.

تعداد بازديدها:   4,336