برخی از محورهای‌«همایش بانکداری اسلامی»عملیاتی نیز شده‌اند

دکتر بهمنی: « دستاورد» در سیاستگذاریهای کلان مورد استفاده قرار می‌گیرد

دکتر بهمنی: « دستاورد» در سیاستگذاریهای کلان مورد استفاده قرار می‌گیرد

مقالات و سخنرانی‌های ایراد شده در‌همایش بانکداری اسلامی در مجموعه‌ای به نام «دستاورد» جمع‌آوری و پس از بررسی و تجزیه و تحلیل توسط کارشناسان در سیاستگذاری‌های کلان اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر محمود بهمنی ضمن بیان این مطلب و تبریک هفته‌های دولت و بانکداری اسلامی، در آستانه برگزاری بیست و سومین همایش بانکداری اسلامی گفت: برخی از محورهای همایش بانکداری اسلامی جنبه کاربردی و عملیاتی نیز پیدا کرده‌اند .
رییس کل بانک مرکزی همچنین به خدمات ارزنده‌ای که موسسه در طول پنج دهه گذشته ارائه نموده است، اشاره کرد و افزود: بزرگترین مزیت فعالیت موسسه عالی بانکداری ایران با داشتن نیم قرن تجربه آموزشی این است که دانش‌آموختگانش در حوزه تخصصی خود که شبکه بانکی است به کار گمارده می‌شوند و کادر آموزشی آن را هم‌ اعضای هیات عامل بانکها یا نیروهای مجرب شبکه بانکی تشکیل می‌دهد.
 رییس شورای پول و اعتبار با بیان این نکته که جمعیت دویست هزارنفری کارکنان شبکه بانکی نیازمند یک دانشکده تخصصی هستند، عنوان نمود: خوشبختانه موسسه عالی بانکداری ایران از لحاظ سطح کیفی در سطح بالایی قرار دارد، یک دانشکده تخصصی به شمار می‌رود و دانشجویانش هم از کارکنان شبکه بانکی هستند که حاصل دانش و تجربه خود را بار دیگر به بانکها عرضه می‌کنند. اکنون حدود بیست و یک هزار واحد بانکی داریم و لازم است افرادی آگاه و آشنا نسبت به صنعت بانکداری در شبکه بانکی وجود داشته باشند .
ایشان ضمن ستایش آموزش حین خدمت همکاران افزود: این مزیت، فرصت مناسبی را برای ارتقای دانش همکاران در سطح شبکه بانکی فراهم می‌سازد.
  رییس کل بانک مرکزی در رابطه با سوابق علمی و پژوهشی خود افزود: من در طول خدمتم در نظام بانکی  به آموزش علوم بانکی توجه فراوان داشتم. ضمن تدریس در موسسه علوم بانکی، در تدوین قانون عملیات بانکداری بدون ربا نیز همکاری داشتم. کتاب «بانکداری داخلی(1) و (2) را با همکاری همکاران نظام بانکی تدوین نمودیم که اکنون کتاب مرجع آموزش بانکداری محسوب می شود و با اعمال اصلاحاتی، هر ساله چاپ شده است. امیدوارم این کتاب مورد استفاده همکاران نظام بانکی قرارگیرد و ایرادات و اشکالاتش را به ما منتقل نمایند.
گفتنی است دکتر بهمنی دانش‌آموخته موسسه عالی بانکداری هستند و هم‌ا‌کنون به عنوان مدرس و عضو هیات امنای آن فعالیت می‌کنند و کتاب بانکداری داخلی (2) ایشان با همکاری و هماهنگی اساتید بانکی و دانشگاهی به چاپ هجدهم نیز رسیده است.

تعداد بازديدها:   4,290