معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد:

مرکز مبادلات ارزی، گام موثر تامین نیازهای ارزی متقاضیان

مرکز مبادلات ارزی دارندگان و متقاضیان ارز از فردا در سراسر کشور به طور رسمی آغاز به کار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، خانم کیانی راد در مراسم آغاز به کار آزمایشی مرکز جدید مبادلات ارزی ، این اقدام را که با مطالعات و بهره‌گیری از نظرهای کارشناسی و همکاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت طراحی شده است، گامی موثر در تامین نیازهای ارزی متقاضیان و ثبات نرخ ارز دانست .
وی با حضور در مرکز مبادلات ارزی که از فردا به طور رسمی با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف آغاز به کار  خواهد کرد، گفت : در این مرکز باید میز اطلاع‌رسانی دایر و اطلاعات لازم به مراجعان داده شود تا آنها بتوانند با سهولت از مزایای این طرح جدید استفاده کنند .
معاون ارزی بانک مرکزی تاکید  کرد: کمیته عملیاتی موضوع در چارچوب ضوابط تعیین شده عمل خواهد کرد و براساس ضوابط تعیین شده و اولویت هایی که برای کالاها تعیین شده است، عملیات تخصیص ارز را انجام خواهد داد.
خانم کیانی راد با بیان این که ارز در مرحله نخست براساس اولویتها به کالاهای گروه سه ، چهار و پنج اختصاص می‌یابد این کالاها را شامل کالاهای سرمایه‌ای ، واسطه‌ای و مواد اولیه  و اقلام ضروری بخش تولید درحوزه صنعت ، معدن و کشاورزی اعلام کرد .
وی افزود : با این سازوکار، ارز با درصدی پایین تر از قیمت بازار در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد و این روند به طور قطع بر قیمت بازار نیز اثرگذار خواهد بود.
معاون ارزی بانک مرکزی گفت : عملیات این مرکز به طور روزانه رصد می ‌شود و نمایندگان دستگاه‌های حاضر در آن باید در پایان روز کاری گزارش کار ارائه کنند تا  با  بررسی آنها روند فروش ارز به متقاضیان با شرایط آسان تری انجام شود.

تعداد بازديدها:   3,627