با افتتاح مرکز مبادلات ارزی صورت گرفت؛

استقبال واردکنندگان کالا از مرکز مبادله دارندگان و متقاضيان ارز

مركز مبادلات ارزی  که روز گذشته با حضور دست اندرکاران دستگاه های ذی‌ربط و نمایندگان رسانه ‌های جمعی افتتاح شد، با استقبال شایان توجهی روبرو شده است.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی؛ در مراسم افتتاح این مرکز که با همکاری بانک مرکزی ، بانکهای عامل و وزارت صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد، معاون ارزی بانک مرکزی با تاکید بر این ‌که برای شروع کار، متقاضیان واردات کالاهای با  اولویت‌ سوم تا پنجم می‌توانند از ارز موجود در این بازار استفاده کنند، افزود: امیدواریم با عرضه هر چه بیشتر ارز بتوانیم پاسخگوی سایر نیازهای وارداتی  بخش تولید کشور باشیم.
 همزمان با آغاز به کار این مرکز از ساعات اولیه دیروز و با پذیرش متقاضیان ارز، معاون ارزی بانک مرکزی ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاه های ذی‌ربط از نزدیک در جریان خدمات رسانی این مرکز قرار گرفتند.
خوشبختانه در روز آغازین این طرح استقبال بسیار خوبی از آن به عمل آمد و با توجه به مراجعه تعداد زیادی از صادرکنندگان غیرنفتی به این مرکز و ابراز علاقه آنان به عرضه ارز، به منظور کمک به تولید ملی به ویژه تولیدات صادرات محور، پیش بینی شده است با عرضه هر چه بیشتر ارز، نرخ ارز در روزهای آتی با روند کاهشی همراه باشد.
 

تعداد بازديدها:   3,158