رییس کل بانک مرکزی در مرکز مبادلات ارزی :

مقاومت بازار ارز خواهد شکست

     رییس کل بانک مرکزی بدون اطلاع قبلی با حضور در مرکز مبادلات ارزی، از نزدیک با دست اندرکاران مرکز دیدار کرد و ضمن گفت و شنود با متقاضیان ، فعالیت مرکز را بسیار مناسب خواند .
     به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ؛ دکتر بهمنی با مثبت ارزیابی نمودن پاسخگویی به متقاضیان مرکز بیان داشت : وجود حجم گسترده‌ای از جمعیت در طبقات و پاسخگویی به تقاضاهای آنان به این معنا است  که تقاضا از روی بازار برداشته می شود . 
     رئیس شورای پول و اعتبار درخصوص تاثیر مرکز مبادلات بر بازار ارز بیان داشت : بازار تا حدودی در حال مقاومت است ولی قطعاً‌ به زودی این مقاومت درهم خواهد شکست‌ چون ما با پشتوانه ارزی قوی وارد این مرکز شده‌ایم . 
     دکتر بهمنی با اشاره به این که تا چندی قبل این تقاضاها  تماماً‌ بر روی بازار بود، خاطرنشان کرد : شبکه بانکی با این مرکز، بازار را سبک کرده و قرار است موارد دیگری از اختصاص ارز به این مرکز اضافه شود .
    وی از ارائه ارزهای دانشجویی و بیماران با نرخ مرجع خبر داد و افزود : در صورت داشتن توان پاسخگویی، سعی می شود‌ کلیه تقاضاهای خرد در این مرکز متمرکز شود . 
   رییس کل بانک مرکزی  با اشاره به مدیریت تقاضاهای خرد ارزی تاکید کرد : براین اساس، دلیلی ندارد ما شاهد افزایش قیمت ارز باشیم .
   وی در ارتباط با تخصیص ارز به کالاهای واقع در اولویت های 6 تا 10 بیان داشت :‌ این اولویت‌ها در برنامه‌های ما  قرار دارد. در حال حاضر اولویت های 3 تا 5 را در این مرکز پاسخگو هستیم و اولویت های 1 و 2 همچنان به نرخ ارز مرجع 12260 ریال پرداخت می شود .

تعداد بازديدها:   8,373