تا نیمروز 13/7/91 و در مرکز مبادلات ارزی،

ارز مورد نیاز 860 واحد تولیدی تامین شده است

 تا نیمروز 13/7/91 ، 860 واحد تولیدی از ابتدای طرح توانستند جهت واردات ، ارز مورد نیاز خود را از   مرکز مبادلات ارزی تامین نمایند.
    به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ بانک های کشور نیز آموزش لازم را در این مرکز فرا گرفته و تعدادی نیز امروز شروع به کار نمودند.
     بنابر تصمیمات جدید؛ از هفته آینده امکان تخصیص ارز برای کالاهای اولویت‌های3،4،5‌ و سایر اولویت‌ها حسب اعلام وزارت صنعت ، معدن و تجارت نیز در این مرکز وجود دارد.
    این گزارش همچنین می افزاید: دستورالعمل نحوه خرید و فروش ارز به نرخ مبادله ای ، طی روز جاری به بانک های عامل اعلام شد و‌براساس دستورالعمل مزبور، بانک‌های عامل در سراسر کشور از شنبه 15/7/91 نسبت به تامین نیازهای ارزی وارد کنندگان اقدام خواهند نمود و براین اساس-‌همان‌طوری که قبلا نیز اعلام شده است - در گام دوم طرح ، نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان به مرکز مبادلات ارزی نیست و متقاضیان ارز برای واردات کالاهای با اولویتهایی فوق می توانند ضمن مراجعه به شعب ارزی بانکهای سراسر کشور، نسبت به درخواست ارز از طریق مرکز مبادلات ارزی اقدام نمایند .
   لازم به یاد آوری است در نیمروز مورخ 13/7/91 تعداد ثبت سفارشات به 79 فقره رسید که با احتساب‌ ثبت سفارشات روزهای قبل ، این تعداد مجموعا به 879 فقره رسیده است.

تعداد بازديدها:   3,777