در ممنوعیت استفاده از اسامی ائمه اطهار برای نام‌گذاری مؤسسات مالی و اعتباری صورت گرفت؛

تقدیر جمعی از هیأت‌های مذهبی تهران از اقدام بانک مرکزی

 جمعی از هیأت‌های مذهبی تهران با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی از اقدام این بانک در ممنوعیت استفاده از اسامی و القاب ائمه اطهار برای مؤسسات مالی و اعتباری تقدیر کردند.
    به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این نامه خطاب به رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمده است: ان شاا... تحت توجهات حضرت ولی عصر(ع) موفق و سلامت باشید. اقدام انقلابی و مذهبی شما در تعلیق نام مؤسسات  مالی و اعتباری که از اسامی اهل بیت (علیهم السلام) استفاده می‌نمایند همزمان با ولادت آقا علی‌ابن موسی الرضا (ع) موجب مسرت و شادمانی جمع کثیری از محبان اهل بیت (ع) گردید که بدین وسیله،  مراتب تقدیر و سپاسگزاری جمعی از هیأت‌های مذهبی تهران را به شما و همکاران عزیزتان در بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام می نماییم.
     همانطور که استحضار دارید، مراجع عظام تقلید نیز استفاده از اسامی و القاب ائمه اطهار برای موسسات مالی و اعتباری  را نهی فرموده اند و حضرت آیت ا... العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به هیأت‌های مذهبی تهران مرقوم فرموده اند:« سزاوار است نام این گونه بانکها عوض شود تا کارهای خلاف به نام معصومین (ع) انجام نگیرد.» امیدواریم آن برادر گرامی که از حریم اهل بیت (ع) به‌خوبی دفاع کرده اید، مورد شفاعت و عنایت چهارده معصوم قرار بگیرید.
   شایان ذکر است ، هیأت‌های مذهبی تهران با ارسال نامه ای به حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی‌، نظر ایشان را  نیز در ارتباط با نامگذاری موسسات مالی و اعتباری به نام ائمه اطهار (ع) جویا شدند که حضرت در پاسخ مرقوم فرموده‌اند :

 بسمه تعالی
سزاوار است نام این‌گونه بانکها عوض شود تا کارهای خلاف به نام معصومین (ع) انجام نگیرد.
 همیشه موفق باشید.
 

تعداد بازديدها:   4,333