ابتدای آذرماه؛ آغاز اتصال پایانه‌های شرکت‌های PSP مجاز به سوئیچ شاپرک

سامان‌دهی پایانه‌های فروش، اعمال نظارت بیشتر، کاهش بار سنگین دستگاه‌های خودپرداز‌ و سرانه اسکناس مهمترین دستاوردهای تحقق طرح ملی شاپرک به شمار می روند.
به گزارش روابط عمومي بانک مرکزی ، سید محمود احمدی دبیر کل و‌ ناصر حکیمی مدیر کل  فناوری اطلاعات و نظام های پرداخت بانک مرکزی در آستانه اتصال نهایی پايانه‌هاي فروشگاهي به سوئیچ شاپرک، از شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) بازدید به عمل آوردند.
دبیر کل بانک مرکزی در جریان این بازدید ، خاطر نشان نمود: تبليغات و فرهنگ سازي مناسب و به موقع، به شناخت هر چه بهتر و سریعتر اقشار مختلف جامعه از قابليت هاي سوئيچ شاپرك کمک خواهد کرد.
آقای احمدی ضمن حائز اهمیت خواندن موفقیت طرح شاپرک برای بانک مرکزی، اظهار داشت: الگوی کار در شاپرک ، الگوی ویژه‌ای است که در آن تمامی دست اندرکاران از جمله بانک مرکزی، شبکه بانکی، شرکت‌های PSP و دیگر فعالین بازار‌ ...‌ مشارکت خواهند داشت.
 در  ادامه این بازدید همچنین آقای سامان قطبی مدیر عامل شرکت شاپرك، ضمن ارائه گزارشی از روند شکل‌گیری شرکت از ابتدا تا زمان رونمایی توسط رئيس کل  بانک مرکزی در چهاردهم مردادماه جاری ، به تشریح اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست اجرای شرکت پرداخت و گزارشي از آمار‌شرکت‌های PSP وصل شده به سوئیچ ،‌ شرکت‌هاي در انتظار ورود به شبکه و  تعداد تراکنش های انجام شده روي سوئيچ شاپرك ارائه كرد .
این گزارش می افزاید: در این بازدید که حدود سه ساعت به طول انجامید؛ دبیر کل بانک از بخش‌های مختلف شرکت بازدید به عمل آورد و در جریان پیشرفت کارها و اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اجرا و آتی شرکت قرار گرفت و رهنمود‌های لازم را ارائه نمود.
گفتنی است بر اساس زمان بندی تعیین شده قرار است از ابتدای آذرماه ، کلیه پایانه‌های شرکت‌های PSP مجاز، به سوئیچ شاپرک متصل شوند و فعالیت‌های خود را در قالب ضوابط، دستور‌العمل و بخشنامه‌های صادره اداره نظام‌های پرداخت و شرکت شاپرک انجام دهند.


تعداد بازديدها:   5,248