ایران‌چک ۵۰۰،۰۰۰ ریال طرح جدید

ویژگی‌های امنیتی ایران چک ۵۰۰،۰۰۰ ریالی طرح بارگاه امام رضا (ع)- مشهد


 


 

۱- ريز نوشته (ميکروپرينت) : نوشته‌هاي بسيار ريزي که با ابزار بزرگ‌نمايي قابل مشاهده هستند و تنها به وسيله دستگاه‌هاي چاپ امنيتي، چاپ مي‌شوند.

۲- طرح مخفي : اين طرح در چاپ برجسته به صورت مخفي قرار دارد و با قرار دادن اسکناس در راستاي چشم، به شکل تقريباً افقي، در مقابل نور، نمايان خواهد شد.
۳- نخ امنيتي پنجره‌اي : اين نخ از نوع هولوگرافيکي با ريزنوشته به گونه‌اي درون کاغذ قرار گرفته که قسمتي از آن نمايان و قسمتي ديگر در بطن کاغذ، مخفي مي‌باشد و با قرار دادن ايران‌چک از رو در مقابل نور تمام نخ نمايان خواهد شد.
۴- نخ امنيتي پنهان : اين نخ که عبارت I.R.IRAN روي آن درج شده، درون کاغذ قرار گرفته است.
۵- چاپ نامرئي : بخش‌هايي از تصوير يک پرنده و عدد ۵۰ با مرکب نامرئي چاپ شده است که زير نور ماوراءبنفش با رنگ‌هاي قرمز و آبي به صورت مکمل، نمايان مي‌شوند.
۶-چاپ برجسته :‌ اين چاپ در ۳ رنگ انجام شده است که به سهولت با انگشتان دست قابل لمس و شناسايي مي‌باشد.
۷- طرح مکمل : اين طرح به صورت تصويري و عدد ارزشي به گونه‌اي چاپ شده است که قسمتي از طرح در رو و قسمتي ديگر در پشت ايران‌چک قرار گرفته و در مقابل نور همديگر را کامل مي‌کنند.
۸- واترمارک : تصوير سه بعدي يک پرنده و عدد ۵۰ به صورت روشن (الکتروتايپ)، در خمير کاغذ قرارگرفته و در مقابل نور قابل رويت است.
۹- شماره سريال : چاپ شماره سريال‌ها با استفاده از مرکب قرمز و مشکي فلورسنت بوده و تحت تابش نور ماوراءبنفش به رنگ‌هاي طلائي مايل به زرد و سبز تغيير رنگ مي‌دهند.
تعداد بازديدها:   1,485