تا پایان هفته هشتم طرح ضربتی

395 هزار نفر وام ازدواج گرفتند

395 هزار نفر وام ازدواج گرفتند
 شبکه بانکی از ابتدای مردادماه سال جاری با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تا پایان هفته هشتم به بیش از 395 هزار نفر وام پرداخت کرد و تعداد بالغ بر 47 هزار نفر نیز تمام مراحل ثبت نامی اعم از پذیرش در شعبه، ارائه مدارک و ... را گذرانده و در مرحله دریافت وام می باشند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، حدود 98 هزار فقره از مجموع وام‌های پرداختی در استان‌های محروم و کم‌برخوردار و بالغ بر 297 هزار فقره پرداخت نیز در سایر استان‌ها و مناطق کشور صورت گرفته است.

 لازم به ذکر است قبل از اجرای طرح در اول مردادماه سال جاری تعداد افراد در صف (ثبت نام در سامانه وام ازدواج) بالغ بر 500 هزار نفر بوده است که در پایان هفته هشتم از اجرای طرح ضربتی تعداد 310 هزار نفر از  افراد در صف سامانه کاهش یافته است.

همچنین تعداد افراد در صف سامانه وام از بالغ بر 500 هزار نفر در ابتدای طرح  به 190 هزارنفر در روز 25 شهریورماه 1396 کاهش یافته است. لازم به ذکر است که عدم تعادل در تعداد پرداختی وام و کاهش تعداد متقاضیان در صف به دلیل ثبت نام حدود 127هزار نفر متقاضی جدید در طول اجرای طرح است.

تعداد پرداختی وام ازدواج از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 727 هزار فقره بوده که 54 درصد آن (395 هزار فقره) مربوط به هشت هفته اجرای طرح بوده است.تعداد وام پرداخت شده در مناطق محروم طی چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر 76 هزار نفر بوده لیکن در مدت هشت هفته از اجرای طرح و با توجه به اولویت تعیین شده از سوی بانک مرکزی حدود 98 هزار نفر از تسهیلات فوق بهره مند شده اند.

قابل تاکید است تمام افراد ثبت نامی قبل از تیرماه 1396 تعیین شعبه شده و یا در حال طی سایر مراحل اخذ وام می باشند.

در طول هشت هفته از اجرای طرح، تعداد وام دریافتی از سوی متقاضیان زن 181 هزار نفر و متقاضیان مرد 214 هزار نفر بوده است و بیشترین دریافت کنندگان وام ازدواج در طول این دوره از نظر سنی در بین زنان 20 تا 25 سال و در آقایان بین 25 تا 30 سال سن قرار دارند.

گفتنی است در پایان مردادماه سال جاری 340 هزار نفر در صف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار داشته اند که در پایان هفته هشتم این تعداد به 190 هزار نفر در صف کاهش یافته است که از این تعداد نیز بالغ بر 158 هزار نفر تعیین شعبه شده و در حال گذراندن سایر مراحل می باشند.

لازم به ذکر است از حدود 32 هزار نفر متقاضی باقیمانده تعیین شعبه نشده، قریب به اتفاق آنان از سه ماهه دوم سال جاری به بعد در سامانه ثبت نام کرده اند.

 

پیوندهای مرتبطتعداد بازديدها:   4,174