۱۰۰,۰۰۰ ريال

ویژگی‌های امنیتی 
۱- واتر مارک
تصوير حضرت امام خميني (ر ه) به صورت سه بعدي و عدد ۱۰۰.۰۰۰ به صورت الکترو تايپ در خميره کاغذ قرار گرفته است که با نگهداشتن اسکناس در مقابل نور به راحتي ديده مي‌شود.
۲- طرح مکمل
عدد ۱۰۰.۰۰۰ در قسمت چپ گوشه پائين، که با چاپ مکمل آن در پشت اسکناس در مقابل نور قابل مشاهده مي‌باشد
۳- ریز نوشته
حروف کوچک، اعداد و تصاوير به صورت ريز چاپ با چشمان مسلح، قابل رويت مي‌باشد و همچنين ريزچاپ‌هاي روي اسکناس به شکل ريزچاپ برجسته و ريزنوشته مي‌باشد.
۴- چاپ برجسته
روي اسکناس تصوير حضرت امام خميني(ر ه)،حاشيه‌ها و متن‌ها و همچنين پشت اسکناس، آرامگاه ، حاشيه‌ها و متون،داراي چاپ برجسته مي‌باشند که به راحتي با انگشتان دست قابل لمس مي‌باشد.
۵- نخ امنيتي پنهان 
نخ امنيتي پلي‌استر فلورسنتي به همراه عبارت" بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران"، در زير نور ماوراءبنفش در سه رنگ قرمز، آبي و سبز نمايان مي‌شود.
۶- نخ امنيتي پنجره‌اي 
نخ امنيتي پنجره‌اي از نوع  هولوگرام با عرض ۵/۲ ميليمتر شامل آرم بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در طول نخ که در مقابل نور با تغيير زاويه بصورت هفت‌رنگ ديده مي‌شود و عدد لاتين ۱۰۰.۰۰۰ در روي آن قابل مشاهده خواهد بود.
۷- علامت مخصوص روشندلان
به صورت چهاردايره برجسته در گوشه سمت چپ و پائين اسکناس، به رنگ قهوه‌اي چاپ شده است.
۸- تصاویر خطی
۹- طرح مخفی
مشخصه طرح مخفي در حاشيه پائين اسکناس به صورت برجسته چاپ شده است که با قرار دادن اسکناس در راستاي چشم به شکل تقريباً افقي و در مقابل نور، عدد لاتين ۱۰۰.۰۰۰ نمايان خواهد شد.
۱۰- فايبرهاي فلورسنتي نامرئي و جوهر فلورسنتي
الياف فلورسنتي نامرئي در پشت و روي کاغذ وجود دارد که تحت تابش اشعه ماوراي بنفش در چهار رنگ زرد، آبي و سبز و قرمز ديده خواهد شد.
تعداد بازديدها:   46,480